3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tegnap tovább gyengültek a vezető amerikai részvényindexek, mivel a befektetők még mindig bizonytalanok a bankok megmentésével kapcsolatban. A Dow 1,47 százalékkal gyengült hétfőhöz képest.

Az amerikai gazdaság irányítói tegnap számoltak be a kongresszus előtt a 700 milliárd dolláros megmentési tervről,melynek keretében a kormány megvenné a bankok megbízhatatlan hiteleit. A befektetők azonban még mindig bizonytalanok, egyelőre senki sem tudja, hogy a kongresszus megszavazza-e a tervet. A meghallgatás alapján ugyanis a vártnál nagyobb ellenállásba ütközött a kongresszusi képviselők körében.

A Dow Jones ipari index 10 854 ponton zárt, ez 1,47 százalékkal maradt el hétfői értékétől. A többi vezető mutató is gyengült: a Standard & Poor's 1,56 százalékkal esett vissza, míg a Nasdaq 1,18 százalékot bukott.

A hétfői zuhanáshoz képest jól szerepelt tegnap a Wall Street, a hét elején ugyanis a nyersanyagok árának emelkedése is nyomást helyezett a részvényárakra. A három hónapos amerikai állampapírok iránt továbbra is magas maradt a kereslet, még mindig ezek számítanak a legjobb rövidtávú befektetésnek. Pedig korábban attól tartottak a szakemberek, hogy a kormány mentőakciója miatt elszabadul az államháztartási hiány, ez pedig visszavetheti az állampapírok iránti érdeklődést.

Ben Bernanke Fed-elnök és Henry Paulson pénzügyminiszter tegnap számolt be a kongresszus bankbizottsága előtt a kormány mentőakciójáról, és arra kérték a képviselőket, hogy szavazzák meg a tervet. A bizottság a vártnál szkeptikusabban fogadta a 700 milliárd dolláros tervet, ez bizonytalanította el a részvénypiacot.

Emellett a szakemberek bizonytalanok arra nézve, hogy a tervezett mentőakció mennyi idő alatt fejtené ki hatását és milyen negatív következményei lennének. Sokan még abban sem biztosak, hogy a 700 milliárd dollár elég lesz, attól félnek, hogy később további pénzre lesz szükség.

A hétfői brutális olajdrágulás után tegnap már a novemberi határidős nyersanyaggal kereskedtek, mely 2,76 dolláros esés után 106,61 dollárba került hordónként.

A pénzügyi cégek vegyesen zárták a kereskedést, mivel egyelőre senki sem tud biztosat a kormány terveiről, azok megvalósulásáról. A Bank of America 2,5 százalékkal gyengült a nap végére, a Washington Mutual pedig 3,9 százalékot bukott.

A vezető ázsiai részvényindexek vegyesen szerepeltek ma reggel: a japán Nikkei 225 a tegnapi szünnap után 0,2 százalékot javított, a hongkongi Hang Seng 0,77 százalékkal erősödött, a Shanghai Composite viszont 1,69 százalékot veszített értékéből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!