3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tegnap ismét közel 4 dollárral esett vissza az olaj világpiaci ára, ennek köszönhetően a vezető részvényindexek ismét erősödni tudtak. A Dow Jones index 0,26 százalékos pluszban zárt.

Az utóbbi napokban az olajár zuhanása elterelte a figyelmet a vállalati gyorsjelentésekről, így a gyengébb eredmények megjelenése után is javítani tudtak az indexek Amerikában. Az elemzők továbbra is azt valószínűsítik, hogy az elrugaszkodó infláció miatt csökkent a kereslet az olaj iránt, ennek köszönhető az elmúlt napok áresése, de azt senki nem meri megjósolni, meddig fog tartani a csökkenés.

A Dow Jones ipari index tegnap 11 632 ponton fejezte be a napot, ez 0,26 százalékkal magasabb keddi értékénél. NApközben komolyabb pluszban is volt a mutató, de a zárás előtti órákban visszaesett. A Standard & Poor's index 0,41 százalékkal erősödött tegnap, míg a Nasdaq 0,95 százalékot tudott javítani.

Tegnap az olajár volt a legfontosabb esemény a piacon, a nyersanyag világpiaci ára 3,98 dolláros csökkenés után 124,44 dolláron állt a nap végére. Két hete pénteken még pozitív irányba döntött rekordszinteket az olaj, akkor 147,27 dollárba került egy hordó. Elképzelhető, hogy hosszú időre ez lesz a történelmi rekord, ugyanis egyre többen vélik úgy, hogy a mostani zuhanás már az olajlufi kipukkadását jelentheti.

Tegnap is több jelentős cég közölte második negyedéves eredményeit, az AT&T, a McDonald's és a Pfizer számai jórészt kedvezőbbek lettek a vártnál. A Nasdaq index közel egy százalékos emelkedéséhez hozzájárulhatott az Amazon is, mely bár csak a zárás után hozta nyilvánosságra eredményeit, de már előtte sejthető volt, hogy pozitív meglepetést okozhat. Végül az elemzők legoptimistább várakozásait is messze felülmúlta a cég profitja.

Az olajár esése miatt kezdenek magukhoz térni a légitársaságok is, melyek korábban komoly gondokkal küzdöttek. Tegnap a Delta Airlines és a Continental Airlines árfolyama egyaránt 12 százalékkal ugrott meg. Az olajcégek számára ugyanakkor kedvezőtlen az, hogy olcsóbb lett az olaj, az Exxon 2,3 százalékkal lett olcsóbb, míg a Chevron 3,5 százalékot bukott.

A pénzügyi szektorból tegnap egy cég sem jelentett, de még a keddi zárás után közölték a Washington Mutual eredményét, mely 3 milliárd dolláros veszteséget tartalmazott. A vállalat papírjai tegnap 20 százalékkal gyengültek a tőzsdén.

Az ázsiai indexek jó része is emelkedni tudott az optimista tengerentúli hangulatnak köszönhetően: a japán Nikkei 225 index 2,18 százalékkal erősödött ma reggel, a hongkongi Hang Seng 0,57 százalékot javított, míg a Shanghai Composite 1,95 százalékkal ugrott meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!