3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A 2021-ben nyolcadszorra átadott Klasszis díjak közül a Legjobb Fejlett Piaci Részvényalap díját Az MKB-Pannónia Alapkezelő alapja nyerte el - a cég befektetési vezetője adott rövid helyzetértékelést.

A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb vagyonkezelő szakembereinek. A győztes alapokat, portfóliómenedzsereket egy online díjátadó keretében adták át; a 2020-as év eredményeiről és a 2021-es kilátásokról az alapkezelők szakembereit kérdezték.

A Privátbankár.hu Klasszis – A Legjobb Fejlett Piaci Részvényalap 2021 díjat az MKB Észak-Amerikai Részvény Alap nyerte el; az MKB-Pannónia Alapkezelő emellett egy második és négy harmadik helyezést is megszerzett - a részletes eredmények a //klasszis.hu oldalon olvashatóak.

Wéber Tamás, az MKB-Pannónia Alapkezelő befektetési igazgatója helyzetértékelésében elmondta: a Covid-járvány mindenkinek felforgatta az életét, a társadalmak egy nagyon rossz éven vannak túl, a tőkepiacokon azonban az év lenyomata közel sem volt ennyire negatív. A kezdeti sokk után gyors emelkedés következett – ezzel együtt a járványhelyzet lehengerlő demonstrációja volt annak, hogy a katasztrófa-kockázat mennyire ott van a piacon, a fekete hattyú-típusú kockázatra (egy kis valószínűséggel bekövetkező, de nagy hatással bíró eseményre) minden pillanatban fel kell készülnie egy befektetőnek.

A jelenlegi helyzetben már lehetünk optimisták Wéber Tamás szerint – az oltási programok haladnak, a befektetőket most az foglalkoztatja, hogy amikor visszatér a világ a „rendes kerékvágásba”, az pontosan hogyan is néz majd ki, miben különbözik a járványhelyzetet megelőző időszaktól. A pandémia rávilágított olyan trendekre, amelyek hosszú távon is fennmaradhatnak: a technológiai fejlődés, a környezetvédelem iránti kereslet még ebben az időszakban is fennmaradt – igaz, ezek a szektorok meglehetősen zsúfoltak, magas értékeltségi szinten forognak.

A legnagyobb horderejű változást az MKB-Pannónia szakemberei a gazdaságpolitikai ösztönzés módszertanában látják: a járványhelyzet megváltoztatta a költségvetési hiányon keresztül történő ösztönzés megítélését, elfogadható gazdaságpolitikai eszköz lett a költekezés. A jegybankok is feladtak a függetlenségükből annak érdekében, hogy a válságkezelésében segítség a kormányokat, biztosítsák az államadósságok finanszírozhatóságát – ez fennmaradhat a jövőben. Mindez egy magasabb nominális növekedéshez és magasabb inflációs környezet kialakulásához vezethet, ami azonban még mindig kedvező környezet a kockázatos eszközök számára.

A piac viszont nagyon heterogén: egyszerre vannak jelen buborék jellegű részpiacok és olcsónak tekinthető piacok – emiatt fokozódhat az aktív befektetési stratégia iránti igény. Az elmúlt időszakban a passzív indexkövetés irányába áramlott a pénz, ez a jövőben megfordulhat. Emiatt az MKB-Pannónia is létrehozott aktívan kezelt részvényalapokat, amelyek a technológiai fejlődésre és a fenntartható fejlődésre fókuszálnak; az ügyféltájékoztatók átalakításával pedig nagyfokú ESG-transzparenciát vállalnak a befektetési alapjaiknál.

A Wéber Tamással készült interjú:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!