4p

Többek között a folyamatosan növekvő lakásárak miatt egyre több szülő dönt úgy, hogy előtakarékossággal alapozza meg gyermeke majdani lakáshoz jutását. A Fundamenta Gyerek Lakásszámlákat a szülők a korábbi, hasonló jellegű FundiMini Gyerekszámlához képest átlagosan háromszoros szerződéses összeggel kötik meg – derül ki a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. adataiból.

A társaság adatai szerint a cég korábbi konstrukcióját, a FundiMini lakás-előtakarékossági szerződést átlagosan 4,8 millió forintos szerződéses összeggel kötötték meg a szülők. A FundiMinit néhány hónapja felváltó Fundamenta Gyerek Lakásszámla esetében ennél jóval magasabb, átlagosan több mint 13,5 millió forintos összegre szerződnek a hosszú távú és időtálló megtakarítási formát választó szülők, akik úgy gondolják, hogy gyermekük lakhatásáról időben kell elkezdeniük gondoskodni. 

Különösen indokolt ez, ha megnézzük a lakásárak alakulását: a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a 2015. január-márciusi átlagárhoz képest az idei év azonos időszakában átlagosan közel 60 százalékkal volt magasabb a használt lakások ára. Hasonló mértékű növekedés tapasztalható az új építésű lakások esetében is, ezek átlagosan 59,7 százalékkal kerültek többe a 2019. január-márciusi időszakban, mint négy évvel korábban. 

A Fundamenta Gyerek Lakásszámla és a korábbi konstrukció, a FundiMini adatait elemezve látszik, hogy a gyerekek jövőbeli lakhatását biztosító szerződések kedvezményezettjei legnagyobb arányban a 0-10 éves korú gyermekek. A szerződéseket kötő szülők pedig legnagyobb arányban a 31-45 éves korosztály tagjai közül kerülnek ki. 

Célunk, hogy egyre több szülő felismerje: minél korábban kezdi meg az előtakarékoskodást, annál alacsonyabb összegű havi megtakarítás is elegendő lehet a jövőbeli lakásvásárláshoz. Különösen, mivel a közelmúltban bevezetett Fundamenta Gyerek Lakásszámla kiemelkedő előnye, hogy az éves
megtakarítás mellett minden évben 30 százalékos Megtakarítási bónusszal is kiegészülhet
 a betéti kamatokon felül.” – mutatott rá Morafcsik László, a Fundamenta-Lakáskassza vezérigazgató-helyettese. 

A lakás-előtakarékossági szerződések másik lényeges előnye - mellyel más hazai megtakarítási termék nem rendelkezik -, hogy a megtakarítási időszak után felvehető lakáskölcsön kamatának mértéke már most, a szerződéskötéskor ismert, és a teljes futamidő alatt változatlan, így biztonsággal tervezhető és beépíthető a család hosszú távra szóló pénzügyi elképzeléseibe.” – tette hozzá a vezérigazgató-helyettes. 

A betétek után járó betéti kamat évi 0,5 százalék, amelyet a befizetések után jóváírt éves 30 százalékos Megtakarítási bónusz egészít ki (EBKM Megtakarítási bónusszal: 3,03%, Megtakarítási bónusz nélkül 0,10%)1A minimális havi megtakarítási összeg havi 20 ezer forint. Így a 193 hónapos (16 év 1 hónap) megtakarítási időszakot követően, a felvehető hitelösszeggel együtt akár 10 millió forinttal is hozzájárulhatunk gyermekünk lakáscéljának megvalósításához.

A lakáscélok továbbra is tágan értelmezendők, hiszen az összeg felhasználható új és használt lakás vagy ház vásárlására, felújításra, bővítésre, korszerűsítésre, vagy akár lakáshitelhez, adott esetben önerőként is. A havi 20 ezer forintos megtakarítás helyett magasabb összeg is választható - legfeljebb havi 100 ezer forint -, ez utóbbi havi vállalással a 193 hónapos (16 év 1 hónap) megtakarítási idő végén a kedvezményezett a felvehető hitelösszeggel együtt 50 millió forint lakáscélra felhasználható összegre lesz jogosult.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!