Aggasztó tény, hogy az egészségügyi rendszerben olyan fertőzéseket lehet elkapni, amibe bele is lehet halni, sőt, idővel újabbak is megjelennek. S mivel a kórházba kerülő emberek általában meglehetősen betegek, náluk nagyobb az esély, hogy olyan kórokozókat kapjanak el a kórházakban, amelyek fertőzést okozhatnak. Hogy miért terjednek olyan könnyen a fertőzések épp a kórházakban és az egészségügyi intézményekben?
„Az egészségügyi intézményekben a baktériumoknak egy különös profilja alakul ki. Ezek jellemzően olyan baktériumok, amelyek rezisztensek sok általánosan használt antibiotikummal szemben” – mutat rá Nasia Safdar, a Wisconsin-Madison Egyetem fertőző betegségek professzora a The Conversation cikkében.
A kórházba kerülő betegek már eleve sérülékenyebbek, és sokszor az immunrendszerük is gyengébb. De figyelembe kell venni az antibiotikum-használatot, valamint a műtétekkel, kezelésekkel és orvosi eszközökkel - például húgyúti és intravaszkuláris katéterekkel - kapcsolatos kockázatokat is, amelyek a vérárammal kapcsolatba kerülnek.
A Klasszis Média Lapcsoporthoz tartozó Privátbankár mai cikke az Amerikában is nagy gondot okozó kórházi fertőzésekről szól.
A cikk ezekre is kitér még:
- Mit jelent az antibiotikum-rezisztens fertőzés?
- Mit tehetnek a kórházak a fertőzések csökkentése érdekében?
- Egy új ellenség: a Candida auris
- Csökkenthető a fertőzések terjedése a bélmikrobióm kezelésével?
- Mi a helyzet Magyarországon?