Kifejtette: a 2011-es költségvetés különböző fejezeteiben mintegy 400 milliárd forint fejlesztési forrás szerepel, és indokolt lenne a hazai és az uniós fejlesztési forrásokat egy helyen szerepeltetni.
Kérdésre válaszolva az államtitkár közölte, hogy 2011-ben az uniós források kihelyezését a stabilitási tartalék képzése nem érinti, a nemzeti rész továbbra is rendelkezésre áll.
A háttérbeszélgetésen Molnár Ágnes hangsúlyozta, hogy az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) pályázati rendszere is változott, a forrás kihelyezés a tervezés és az értékelés mentén valósul meg. Folyamatban van a fejlesztési források felhasználását működtető intézményrendszer átalakítása, egyszerűsítése és az eddigi hatalmi pozíció helyett a szolgáltató jelleg erősítése.
A pályázati rendszer egyszerűsítése között említette, hogy az adminisztrációt jelentősen csökkentették, a kifizetési időt rövidítették. Példaként említette, hogy heti rendszerességgel követik a pályázati rendszert, köztük a kifizetést, és amennyiben csúszást érzékelne, közbelépnek.
Molnár Ágnes a támogatások kifizetéséről elmondta, hogy míg 2007-2010 június között 950 milliárd forint jutott el a nyertes pályázóhoz, addig decembert megelőző négy hónapban 540 milliárd forintot fizetett ki az intézményrendszer.
Elhangzott, hogy az intézményrendszer egyszerűsítése keretében április-májusban létrejön a Széchenyi Tanácsadó Hálózat az eddigi széttagolt és párhuzamosan működők helyébe.
Kérdésre válaszolva Molnár Ágnes közölte, hogy az Európai Unió a korábbi eljárások szabályosságával kevésbé elégedett, ezért fokozottan figyelnek a közbeszerzési eljárások lebonyolítására. Jelenleg mintegy 3.000 pályázat megvalósítása ügyében folyik úgynevezett "szabálytalansági eljárás", azaz vizsgálják a forrásfelhasználás szabályosságát.
MTI