A választásra jogosult 7,8 millió választópolgár mindegyike szavazhat lakóhelye polgármesterére, 3177 mandátum sorsáról döntenek a választók.
A főpolgármester személyéről és a Fővárosi Közgyűlés összetételéről 1 millió 327 ezer budapesti szavazhat. A települési önkormányzatoknál 16 735 mandátumról szavazhatnak a választók. A 3011, tízezernél kevesebb lakosú településen egyéni listán szavaznak a választópolgárok a képviselőkre, ezeken a településeken 14 528 mandátum sorsa dől el. A 166, tízezernél több lakosú településen a választók az egyéni választókerületük képviselőjére szavazhatnak, országszerte 1586-ra. Az egyéni választókerületben mandátumot nem eredményező töredékszavazatok kompenzációs listákon hasznosulnak, kompenzációs listáról 621 mandátum sorsa dől el az MTI összesítése szerint.
A vármegyei közgyűlésekben 381, a Fővárosi Közgyűlésben 32 mandátum sorsa dől el június 9-én. Emellett a választók 21 magyar európai parlamenti képviselőről is döntenek.
Sikerül kinyírnia a hatalomnak a Tisza Pártot is, vagy dagad majd tovább, mint a hólabda? Meddig dőlhet a dominó, ami idén februárban elindult? És milyen következményei lesznek annak, ha az EP-választáson tényleg robban a bomba? Erről is beszéltek munkatársaink a Klasszis Média szubjektív műsorában, az Ez Viszont Privátban: