A The Guardian címlapos cikkben foglalkozott a magyarországi helyzettel, a magyar kormány a háborúval kapcsolatban folytatott külpolitikájával. Ebben a szerző számos olyan dolgot ír le, amely magyar olvasók számára nem bír újdonságértékkel, például megemlékezik a szankciós plakátokról vagy arról a tényről, hogy más európai országokkal ellentétben hazánkban nem tettek ki ukrán zászlókat a középületekre, kifejezve a szolidaritást a megtámadott országgal.
A szerző idézi viszont Sławomir Dębskit, a lengyel kormányhoz közel állónak tartott varsői Lengyel Külpolitikai Intézet igazgatóját, aki szerint a magyar kormány és személyesen Orbán Viktor oroszbarát politikája miatt gyakorlatilag megszakadtak a kétoldalú kapcsolatok Budapest és Varsó, Prága és Pozsony között, és a V4-es együttműködés is szünetel.
"Senki nem akar már a magyarokkal találkozni. Most, ha eljön az ideje egy csúcstalálkozónak, Varsóban, Pozsonyban és Prágában mindenki elkezd kommunikálni: 'Mit csináljunk?'"
- írta le a helyzetet Dębski, aki szerint nem önmagában csak Orbán Viktor álláspontjával van a gond, hanem hogy ezt nagyon nyilvánosan képviseli.
"Be is foghatnák a szájukat. Nézzük meg az osztrákokat, ők valószínűleg részben osztják a magyarok álláspontját, de egyszerűen csöndben maradnak, és így nincs rajtuk reflektorfény. Ezzel ellentétben Orbán aktívan terjeszti a háborúval kapcsolatos képtelenségeit"
- fogalmaz az elemző.