- A Biden-adminisztráció amerikai források szerint arra készül, hogy engedélyezze a hadsereggel szerződésben álló hadiipari magáncégek alkalmazottainak beutazását Ukrajnába. Ez anélkül jelentene nagy segítséget az ukránoknak az amerikaiaktól kapott fegyverrendszereik fenntartásában és javításában, hogy az amerikai hadsereg a konfliktus közvetlen részesévé válna.
- Emmanuel Macron francia elnök hétfőn biztosította Jens Stoltenberg NATO-főtitkárt, hogy Párizs eltökélt abban, hogy „egyértelműen segít Ukrajnának hosszú távon”.
-
Románia addig nem adja át az egyetlen működőképes Patriot rendszerét Ukrajnának, amíg nem kapja meg az azt kiváltó légvédelmi eszközt – értesült a Digi24. A bukaresti hírtelevízió úgy tudja, ezt a feltételt szabta az átadásról szóló döntés elfogadásához a román védelmi minisztérium - írja a Magyar Nemzet.
- Újabb fogolycserét hajtott végre Oroszország és Ukrajna az Egyesült Arab Emírségek közvetítésével, összesen 180-an szabadulhattak a fogságból – közölték az orosz és az ukrán hatóságok. Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint ukrán hadifogságba esett 90 orosz katona térhetett vissza hazájába, akiket 90 ukrán hadifogolyra cserélték ki.
-
Az Orosz Nyomozó Bizottság szóvivője, Szvetlana Petrenko kedden bejelentette: bizonyítani tudják, hogy az ukrán hadifoglyokat fogolycserére szállító orosz IL–76-os repülőgépet amerikai Patriot rakétarendszerrel az ukrán hadsereg lőtte le január 24-én, Belgorod közelében.
-
Odessza környékén száz tiltott határátlépőre csaptak le az ukrán hatóságok. Az orosz ukrán háború kitörése óta a hadköteles férfiak nem hagyhatják el az országot.
-
Az orosz összegzés szerint az ukrán hadseregnek több mint 2300 katonája esett el vagy sebesült meg súlyosan a frontvonalon - írta meg az orosz védelmi tárca jelentése alapján az oroszhirek.hu. Négy frontszakaszon nyomultak előre az orosz erők. Közben három ukrán ellenrohamot is visszavertek a donyecki régióban.
MTI, 444