- Az Európai Unió szankciókat vezetett be a világ legnagyobb gyémántbányászati vállalata, az orosz Alrosa és annak vezérigazgatója, Pavel Marinicsev ellen. A rendelkezés értelmében az Alrosának az unió területén fellelhető vagyonát befagyasztják, a tagállamok polgárainak és az ott működő vállalatoknak pedig megtiltják, hogy kereskedelmi tevékenységet folytassanak az orosz céggel. Ezen felül az Alrosa vezérigazgatójává tavaly májusban kinevezett Marinicsevet az EU területére vonatkozó beutazási tilalom hatálya alá helyezték és ottani vagyonát zárolták.
- Oroszország és Ukrajna újabb fogolycserét hajtott végre szerdán, ennek keretében 230 ukrán és 248 orosz hadifogoly szabadult ki a fogságból. A hadifoglyok kérdéseiben illetékes ukrán koordinációs stáb szerint a hazatérők között van a fegyveres erők 130 tagja, a nemzeti gárda 55 tagja, a határőrség 38 tagja, egy rendőr és hat polgári személy.
- Az Ukrajna elleni minapi intenzív orosz légitámadásra reagálni kell, egyebek között nagy hatótávolságú rakétákkal kell ellátni az ukrán hadsereget - jelentette ki szerdán Radoslaw Sikorski új lengyel külügyminiszter. Sikorski szerint olyan választ kell adni, amelynek nyelvét Putyin is érti, így a rakéták szállítása mellett a Moszkvával szembeni szankciók további szigorítását is említette, abból a célból, hogy Oroszország ne tudjon új fegyvereket gyártani a szankciók megkerülésével beszerzett alkatrészekből.
- Kijev polgármestere, Vitalij Klicsko arról számolt be, hogy Kijev Pecserszkij kerületében megrongálódtak a gázvezetékek, a főváros több kerületében pedig megszűnt az áram- és vízszolgáltatás.
- A régió kormányzója, Alekszandr Guszev arról számolt be, hogy elrendelte kilenc ház újjáépítését abban az orosz faluban, amelyet véletlenül bombázott egy orosz harci repülőgép. Az incidensre kedden került sor, a védelmi minisztérium rövid tájékoztatása szerint a déli Voronyezs régióban lévő Petropavlovka falu felett „repülőgépek lőszereinek rendellenes kilövése” történt.
(The Guardian, MTI)