Minden jel szerint a gázai hadművelet csak rosszabbra fordulhat rövidtávon, amit a befektetői közeg is érez –
A Hamász megtámadta Izraelt, az orosz-ukrán háborúnak sem látni a végét, Hegyi-Karabah elesett. Mit gondolnak a háborúkról az emberek? Kiderül a videóból.Attól félek, hogy kitágul a harcmező - utcai aggodalmak az egymást követő háborúkról
Benjamin Netanjahu miniszterelnök szombaton közölte, hogy az izraeli erők megkezdték a gázai háború második szakaszát, mivel a Hamász fegyveresei elleni szárazföldi hadműveleteket folytatják, a konfliktusnak eddig is sokezer áldozata van.
A befektetők az elmúlt napokban egyre jobban aggódtak a konfliktus kiszélesedése miatt, miután az Egyesült Államok több katonai eszközt küldött a Közel-Keletre, miközben Izrael gázai célpontokat és a Hamász támogatóit támadta Libanonban és Szíriában.
"Az izraeli helyzet ... sok aggodalmat okoz" - mondta Randy Frederick, a Charles Schwab kereskedési és származtatott ügyvezető igazgatója a Reutersnek.
Pénteken a Brent határidős jegyzése 2,9 százalékos emelkedéssel 90,48 dolláron állapodott meg hordónként, mivel a konfliktus miatt megerősödtek az aggodalmak, hogy a nyersolajellátás megszakadhat. A spot arany , mint menekülő befektetés, május közepe óta először ugrott 2000 dollár fölé.
A Capital Economics elemzői pénteki jegyzetükben azt írták, hogy az olajpiac reakciója a konfliktusra eddig "visszafogott" volt.
"Ennek ellenére bármilyen jel arra, hogy a régió más országai is jobban belekeverednek a konfliktusba, az olajárak meredek emelkedését eredményezné" - írták.
Ha a konfliktus eszkalálódása miatt az USA növeli a háborúval kapcsolatos kiadásait, ami növeli a hiányt, a kincstárjegyek hozamai emelkedhetnek.
A Federal Reserve, az Egyesült Államok jegybankja a napokban hoz kamatdöntést. Ekkor a sok változó figyelembevételével meg kell állítsák a dollármozgást, nyugalmat kell adniuk a piacnak, egyben az olajpiacnak is.