- A Perzsa-öböl menti államok arra kérik Washingtont, hogy akadályozza meg Izraelt abban, hogy megtámadja Irán olajlétesítményeit, mert attól tartanak, hogy ha a konfliktus eszkalálódik, Teherán szövetségesei az ő olajlétesítményeikre is csapást mérhetnek – írta meg a Reuters három forrásra hivatkozva.. Az Öböl-menti államok – köztük Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek és Katar – nem engedik meg Izraelnek, hogy légeteriket használja Irán elleni támadásaihoz, hogy elkerüljék a konfliktusba való belesodródást. Izrael a múlt heti iráni rakétatámadásra megtorlást ígért, miközben Teherán figyelmeztetett, hogy bármilyen válaszcsapás súlyos pusztítást hozhat. A Reuters szerint Öböl-menti országok lépései annak a diplomáciai törekvésnek a részei, amelyben Irán megpróbálja befolyásolni szunnita szomszédait, hogy hassanak Washingtonra a konfliktus eszkalációjának elkerülése érdekében. Egy magas rangú iráni tisztviselő figyelmeztette Szaúd-Arábiát, hogy nem tudják garantálni olajlétesítményeik biztonságát, ha támogatást nyújtanak Izraelnek. Az iráni külügyminiszter szaúdi látogatása, valamint a szaúdi-amerikai védelmi tárgyalások mind a válság kezelésére irányuló erőfeszítések részei.
- Csütörtökön izraeli légicsapás mért egy gázai iskolát, ahol menekültek tartózkodtak, a támadás legalább 28 ember, köztük nők és gyermekek életét követelte. A támadás Deir Al-Balah városában történt, ahol egy millió ember keresett menedéket a harcok elől. Az izraeli hadsereg közleménye szerint „precíz csapást mértek terroristákra”, akik egy parancsnoki központot működtettek az iskolában.
- Egy izraeli légicsapás két embert ölt meg Bejrút központjában, a támadás legalább egy magas rangú Hezbollah-vezetőt célzott biztonsági források szerint. Az érintett városrész korábban nem volt izraeli támadások célpontja, és távol esik Bejrút déli elővárosától, ahol a Hezbollah központja található. Az izraeli hadsereg egyelőre nem kommentálta az eseményeket.
- Franciaország magyarázatot vár Izraeltől, miután csütörtökön ENSZ békefenntartó csapatokat értek célzott támadások Libanonban. „Franciaország mély aggodalmát fejezi ki az ENSZ libanoni ideiglenes erőit (UNIFIL) ért izraeli lövések miatt, és elítéli az UNIFIL biztonságát érintő bármilyen támadást” – áll a külügyminisztérium közleményében, hozzátéve, hogy a misszióban részt vevő 700 francia katona közül senki sem sérült meg.
- Az ENSZ vizsgálata szerint Izrael a gázai háború során szándékos lépéseket tett Gáza egészségügyi rendszerének megsemmisítésére, ez pedig háborús bűncselekménynek tekinthető. Navi Pillay, az ENSZ korábbi emberi jogi főbiztosa közleményében Izraelt „kíméletlen és szándékos támadásokkal” vádolta az orvosi személyzet és egészségügyi létesítményekkel szemben a gázai háború során, amelyet a Hamász terroristáinak 2023. október 7-i, Dél-Izraelt ért halálos határátlépő támadása váltott ki.
Gyerekek kioltott élete, harc az olajért – háborús összefoglaló
Egyre kíméletlenebb a gázai háború.