A magyarok közül a legtöbben (53 százalék) az emelkedő árakat és a megélhetési költségeket nevezték meg annak okaként, hogy részt vettek az idén júniusi EP-választásokon, írta laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Privátbankár a felmérésre hivatkozva.
A motiváló erők között a második helyen a gazdasági helyzet (46 százalék), a harmadikon a nemzetközi helyzet (36 százalék) végzett, ezt követte az egészségügyi és társadalmi jólét (35 százalék), majd a jogállamiság helyzete (32 százalék).
A felmérésből kiderül az is, hogy tízből hét európai úgy gondolja, hogy országa számára előnyös volt az EU-tagság, és ez az arány az elmúlt években stabil maradt.
A magyar válaszadóknak pedig 74 százaléka nyilatkozott úgy, hogy Magyarországnak az uniós tagság előnyére vált, és mindössze 21 százalék szerint vált hátrányára.
A négy legfontosabb ok, ami miatt a magyarok előnyősnek tartják a tagságot: az új munkalehetőségek (40 százalék), az ország gazdasági fejlődése (34 százalék), az életszínvonal emelkedése (22 százalék), a tagállamok közötti együttműködés (20 százalék).
A teljes cikket itt olvashatják.