Az idei Art and Antique Budapest művészeti vásáron – február 6. és 9. között – több mint negyven hazai galéria vesz részt. Az eladásra kínált vegyes tematikájú és árfekvésű klasszikus és kortárs műtárgyak között festmények, grafikák, szobrok, bútorok, szőnyegek és ékszerek, sőt, fegyverek is megtalálhatók.
A rendezvény főszervezője, Tausz Ádám a megnyitót megelőző sajtótájékoztatón elmondta: sokat dolgoztak azon, hogy olyan kínálat álljon össze, ami mindenkinek, vagyis a műgyűjtőknek, a művészetkedvelőknek és a kiállítóknak is elnyerheti a tetszését. „Ennek az eredménye egy meglehetősen széles skálán mozgó műtárgyanyag lett” – fogalmazott. Hozzátette, hogy idén tudatosan igyekeztek visszatérni az „eredeti alapokhoz”: hogy minél több klasszikus műtárgyat kínáló galéria legyen jelen, mert az utóbbi években a kiállítók aránya érezhetően a kortárs irányba tolódott – írja a szintén a Klasszis Médiához tartozó Privátbankár.
Fotó: László Éva Lilla
Az idei Art and Antique Budapest helyszínét körülbelül tíz napig építették a Bálnában. Ezalatt hetven tonna faanyagot használtak fel a kiállítói tér kialakításához, a munkálatokban pedig nagyjából ötven ember vett részt. Laptársunk érdeklődésére, hogy az idei vásár szervezésekor mi jelentette a legnagyobb kihívást, Tausz Ádám azt felelte: a kiállítók összetartása. „Hogy standterülettől függetlenül mindenki érezze, hogy fontos. Hogy megkapják, amit szeretnének, ugyanis minden kiállítónak vannak egyéni elképzelései a műtárgyak elhelyezéséről” – mondta.
Utóbbi olykor kimondottan sok ötletelést és leleményességet igényel. Az idei műtárgykínálatból ebből a szempontból is kiemelkedik az Einspach & Czapolai Fine Art különlegessége, egy eddig ismeretlen Amerigo Tot alkotás – egy úgynevezett sgraffito (díszítés). Ahhoz, hogy a kockákból összerakott 120 kilós művet biztonságosan rögzíthessék, háromszoros erősítés kellett a falra – mesélte a vásár főszervezője.
A cikket teljes terjedelmében a Privátbankár oldalán olvashatja el.