3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kevesebb pénzt kap a kormánytól a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány.

Jövőre 1200 millió forintot irányoztak elő az Áder János által életre hívott Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítványnak – derült ki a parlament elé terjesztett 2020-as központi költségvetésről szóló törvényjavaslatból.

Ezzel úgy tűnik, a köztársasági elnök alapítványa a jövő évi büdzsé egyik vesztesének is tűnhet: ugyanis a 2019-ben még 1500 millió forint kaptak a kormánytól, szemben a mostani 1,2 milliárd forint helyett. (Hogy 1500 millió forinttal támogassa a központi költségvetés Miniszterelnökség fejezete az alapítványt – 2019-től kezdve, beépülő jelleggel – arról maga Orbán Viktor miniszterelnök döntött egy 2018-as kormányhatározatban.)

Áder János. MTI/Koszticsák Szilárd

Havi 2,7 millió forintért bérelnek irodát

Áder 2017 végén jelentette be, hogy 2016-ban egy klímavédelmi alapítványt hozott létre 85 millió forintból. A pénzt egy korábban elhunyt, külföldön élő magyar hagyta a mindenkori köztársasági elnökre azzal, hogy az összeget fordítsa a magyarok javára.

Hogy mégis mivel foglalkozik az alapítvány, magukról azt írják, hogy kiemelten támogatják "a környezetvédelemmel, klímaváltozással kapcsolatos ismeretek többszintű oktatásának fejlesztését, a társadalom környezettudatosságának fejlesztését, a társadalom és a környezet közötti új viszonyrendszer kialakítását, a klímaváltozás hatásaival szemben való fellépést, az alkalmazkodás helyi és országos közösségi programjait.”

Áderék egyébként havi 2 millió 700 ezer forintért bérelnek egy irodát az I. kerületi Döbrentei utcában. Erről az RTL Klub Híradója számolt be még februárban. A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítványnál mindösszesen 5 fő dolgozik. (A köztársasági elnök mellett az alapítvány kuratóriumi tagja Martonyi János volt külügyminiszter, Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke és Szűcs Gábor klímavédelmi szakértő.)

Fontosnak tartja a kormány a társadalom tudatosságának fejlesztését

A Híradó a februári riportban megkereste a kormányt is, akik az alapítvány önmeghatározásához hasonló választ küldtek a csatorna megkeresésére. Azt írták, azért támogatják az alapítványt, mert kiemelten fontosnak tartják a környezetvédelemmel, klímaváltozással kapcsolatos ismeretek oktatását, valamint a társadalom környezettudatosságának fejlesztését.

Áprilisban pedig az Átlátszó birtokába került az a támogatói okirat, amelyet az év elején írt alá a Miniszterelnökség az alapítvánnyal. A dokumentumhoz csatolták az alapítvány szakmai programját is, amelyből kiderül, hogy mire szeretnék költeni az idén kapott 1,5 milliárd forintot, amelyet 2020 június végéig használhatnak fel.

Többek között: az alapítvány operatív stábjának felépítésére, az online felületeik fejlesztésére, oktatásra, szakértői adatbázisra, újságírói képzési programra, könyvek megjelentetésére, közvéleménykutatásra, szakmai konferenciák szervezésére, valamint a Budapest Víz Világtalálkozó szakmai előkészítésében való részvételre.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!