Az elmúlt hetet a Dow Jones ipari mutató 11,3 százalékos emelkedéssel zárta - ez 1974 októbere óta a legnagyobb heti nyereség volt - a szélesebb merítésű S&P 500-as mutató 10,5 százalékot javult - 1980 januárja óta a legjobb heti teljesítménnyel - míg a Nasdaq piac összetett mutatója 10,9 százalékkal került magasabbra, 2001 áprilisa óta a legnagyobb heti növekménnyel. Ugyanakkor október hónap egészét tekintve a DJIA mutató még így is 14,06, az S&P 500-as mutató 16,83, a Nasdaq Composite index 17,73 százalékot vesztett. Jó hír viszont, hogy októberben a kőolaj világpiaci ára 32,62 százalékot csökkent.
A következő hét tőzsdei hangulat szempontjából legfontosabb adata a munkanélküliség és a foglalkoztatottság októberi alakulása. A pénteken esedékes adat az elemzői várakozások szerint azt mutatja majd, hogy a mezőgazdaságon kívüli ágazatokban a múlt hónapban mintegy 200 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, miközben a munkanélküliség - az előrejelzések szerint - 6,3 százalékra nőtt. A heti makroadatok sorában a hétfőn közzétételre kerülő feldolgozóipari, és a szerdán esedékes szolgáltatói beszerzőmenedzser-index adhat iránymutatást a befektetőknek a feldolgozóipar és az amerikai gazdaság túlnyomó részét kitevő szolgáltatási ágazat várható kilátásainak alakulásáról.
Csütörtökön a mezőgazdaságon kívüli ágazatok harmadik negyedévi termelékenysége és egységnyi munkaköltsége befolyásolhatja a tőzsdemutatók alakulását. A jövő heti céges eredménybeszámolók közül kiemelkedően alakíthatják a piacot a Cisco Systems, a Sprint Nextel vagy a MasterCard adatai.