Egyebek mellett energetikai, honvédelmi, építőipari, autóipari cégek kaphatnak hitelt, de a kormány megemeli a kis-és középvállalatoknak nyújtott hitelek összegét is a jelenlegi, átszámítva 341 millió dollárról 1,1 milliárdra. Az ingatlanfejlesztők is kapnak majd hitelt az állami bankoktól, hogy több lakást építsenek.
Alekszej Kudrin pénzügyminiszter elmondta: a külföldi tőke elhagyja az orosz piacot - a miniszter szavai szerint augusztusban és szeptemberben összesen 33 milliárd dollár távozott -, és a részvényeket most az orosz bankok és vállalatok vásárolják. Jövő héttől pedig az állam is él az alkalommal, és az egyik tartalékalap, a jóléti alap felhasználásával részvényeket vesz a legmegbízhatóbb, vezető orosz vállalatokban.
Az eredeti stabilizációs alapot - amelyben az olajbevételek halmozódtak - idén választották két részre, az úgynevezett tartalékalapra és a jóval kisebb jóléti alapra. Az utóbbiban lévő 50 milliárd dollárt eddig csak külföldön fektették be.
Hírügynökségi jelentések szerint idén 6,64 milliárdnyi dollárt és jövőre legalább még egyszer ennyit szándékoznak részvények vásárlására fordítani a stabilizálódást szolgáló, összesen 210 milliárd dollárt érő kormányzati mentőterv részeként.