1p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Mérséklődött az infláció az év első hónapjában Kínában: a fogyasztói árak januárban 2,0 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban a decemberi 2,5 százalékos héthavi csúcsot követően - jelentette az országos statisztikai hivatal pénteken.

Elemzők azonban felhívják a figyelmet arra, hogy az infláció lassulásának egyrészt a tavalyi magas bázisadat az oka, másrészt pedig a fogyasztói kosár harmadát kitöltő élelmiszerek ára - jóval az átlag fölött - 2,9 százalékkal emelkedett, amiből az következik, hogy inflációs nyomás lehet kialakulóban. Decemberhez képest a fogyasztói árak 1 százalékkal nőttek.

Kínában az infláció a 2011. júliusi - három év csúcspontját jelentő - 6,5 százalék után, a központi intézkedések hatására fokozatosan csökkent. 2012 egészében 2,6 százalékos volt a drágulás üteme. A kínai társadalomtudományi akadémia ugyanakkor a 2013-ra szóló korábbi, 3,0 százalékos inflációs előrejelzését 3,5 százalékra emelte.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!