Mint az NBC televízióban hangsúlyozta: a pozitív adatok egy olyan időszak után jelentkeznek, amikor egyáltalán nem volt pozitív statisztika. Azt mondta, hogy a gazdasági felépülés "hosszú út" lesz, időbe fog telni, mire ismét munkahelyeket lehet teremteni.
Azt mondta, hogy Barack Obama elnök élénkítő csomagja segít stabilizálni a gazdaságot. Bár 2007 vége óta 5 millió munkahely szűnt meg az Egyesült Államokban, szórványos jelek arra utalnak, hogy a visszaesés lelassult. A tőzsdék hatodik hete folyamatosan erősödnek, az optimista fogyasztói hangulat hatására az olaj hordónkénti ára 50 dollár fölé ment és több bank eredménye javult az első negyedévben.
A The Wall Street Journal arról írt, hogy az 50 szövetségi államból 46-ban növekszik a munkanélküliség; az egyik legmagasabb ütemű romlást márciusban Kaliforniában rögzítették, ahol 11,2 százalékos a mutató. Ez 1976 óta a legmagasabb arány, akárcsak Észak-Karolinában, ahol 10,8 százalékos a ráta.
David Axelrod elnöki főtanácsadó ugyancsak vasárnap a CBS televízióban azt a baljóslatú kijelentést tette, hogy az amerikai nagybankok állapotáról az utóbbi hetekben készített úgynevezett stressz tesztek - amelyek eredményeit a kormány május elején hozza nyilvánosságra - "néhány nagyon komoly" problémát tártak fel. Részletek említése nélkül úgy fogalmazott: egyes pénzintézetek súlyos gondokkal fognak szembenézni. Hozzátette viszont, hogy a kormánynak megvannak az eszközei a nehézségek kezelésére.
Rahm Emanuel, a Fehér Ház kabinetfőnöke az ABC televíziónak kijelentette: az Obama-kormány úgy látja, elkerülheti a bankok államosítását. Leszögezte, az adminisztrációnak nem célja a pénzintézetek állami kézbe vétele.
Egyes kritikusok, köztük a The New York Times hasábjain publikáló neves közgazdász, a Nobel-díjas Paul Krugman éppen azt sürgeti, hogy a kormány államosítsa a rendszer szempontjából kulcsfontosságú bankokat, véleménye szerint az Obama-féle ösztönző csomag nem elég nagy a válság feltartóztatásához.
MTI/Menedzsment Fórum