2p

Mi a Magyar Péter-jelenség titka?
Mennyiben más Magyar Péter, mint Orbán Viktor?
Mennyi voksot szerezhet a Tisza Párt, kitől vehet el szavazatokat?
Online Klasszis Klubtalálkozó élőben Somogyi Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a Political Capital szociológus társalapítójától!

2024. május 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A legfrissebb gazdasági adatok némi javulást tükröznek, de a kilábalási folyamat a krízisből lassú lesz - mondta Lawrence Summers, a Fehér Ház nemzetgazdasági tanácsának igazgatója egy vasárnapi tévés interjúban.

Mint az NBC televízióban hangsúlyozta: a pozitív adatok egy olyan időszak után jelentkeznek, amikor egyáltalán nem volt pozitív statisztika. Azt mondta, hogy a gazdasági felépülés "hosszú út" lesz, időbe fog telni, mire ismét munkahelyeket lehet teremteni.

Azt mondta, hogy Barack Obama elnök élénkítő csomagja segít stabilizálni a gazdaságot. Bár 2007 vége óta 5 millió munkahely szűnt meg az Egyesült Államokban, szórványos jelek arra utalnak, hogy a visszaesés lelassult. A tőzsdék hatodik hete folyamatosan erősödnek, az optimista fogyasztói hangulat hatására az olaj hordónkénti ára 50 dollár fölé ment és több bank eredménye javult az első negyedévben.

A The Wall Street Journal arról írt, hogy az 50 szövetségi államból 46-ban növekszik a munkanélküliség; az egyik legmagasabb ütemű romlást márciusban Kaliforniában rögzítették, ahol 11,2 százalékos a mutató. Ez 1976 óta a legmagasabb arány, akárcsak Észak-Karolinában, ahol 10,8 százalékos a ráta.

David Axelrod elnöki főtanácsadó ugyancsak vasárnap a CBS televízióban azt a baljóslatú kijelentést tette, hogy az amerikai nagybankok állapotáról az utóbbi hetekben készített úgynevezett stressz tesztek - amelyek eredményeit a kormány május elején hozza nyilvánosságra - "néhány nagyon komoly" problémát tártak fel. Részletek említése nélkül úgy fogalmazott: egyes pénzintézetek súlyos gondokkal fognak szembenézni. Hozzátette viszont, hogy a kormánynak megvannak az eszközei a nehézségek kezelésére.

Rahm Emanuel, a Fehér Ház kabinetfőnöke az ABC televíziónak kijelentette: az Obama-kormány úgy látja, elkerülheti a bankok államosítását. Leszögezte, az adminisztrációnak nem célja a pénzintézetek állami kézbe vétele.

Egyes kritikusok, köztük a The New York Times hasábjain publikáló neves közgazdász, a Nobel-díjas Paul Krugman éppen azt sürgeti, hogy a kormány államosítsa a rendszer szempontjából kulcsfontosságú bankokat, véleménye szerint az Obama-féle ösztönző csomag nem elég nagy a válság feltartóztatásához.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!