A Győr-Moson-Sopron megyei magánszemély úgy jutott ehhez a jövedelemhez, hogy vállalkozás vagyont vont ki. Ez a jövedelem, 60 százalékkal magasabb, mint az előző évi legmagasabb elkülönülten adózó jövedelem volt.
A régió TOP 100-as listájának 100. helyén álló adózó 47 millió forint elkülönülten adózó jövedelmet vallott. A 100-as listán az átlagjövedelem 131 millió forint, 4 százalékkal több mint egy évvel korábban.
A TOP jövedelmet elérők között 50-en Győr-Moson-Sopron megyeiek, tizennyolcan Vas megyében, harmincketten Zala megyében tevékenykedő magnszemélyek. A régió TOP 100 jövedelmei között 11 külföldi állampolgáré. A nemek szerinti megosztásban koránt sem egyenlő a kép, mindössze 12 nő szerepel a listán.
A Nyugat-dunántúli régióban adózó magánszemélyeknél 136,3 milliárd forint adófizetési kötelezettséget mutattak ki az elmúlt évi jövedelmeik után, 6,9 százalékkal, azaz 8,8 milliárd forinttal többet mint egy évvel korábban.
A szervezet - a tavalyi évről szóló bevallások jellemzőit számbavevő - összegzéséből kiderül, hogy a magánszemélyek az adóbevallás beadásával egyidejűleg 6,2 milliárd forint befizetési kötelezettséget szerepeltettek, amely közel 20 százalékkal kevesebb az előző évinél. A visszaigénylési jogosultság viszont 13,8 százalékkal növekedett a bevallásokban és elérte a 12,1 milliárd forintot.
A tavalyi évről az előző évinél ezer fővel több, összesen 457,6 ezer magánszemélyt érintő adóbevallás, egyszerűsített adóbevallás és munkáltatói elszámolás érkezett a régióba. Az első ízben a 2008-as adóévre bevezetett egyszerűsített adóbevallás sikerét jelzi, hogy az új lehetőséggel 24,1 ezer magánszemély, az összes adózó 5,3 százaléka élt. Ennek következtében a korábbi évektől eltérően 2,2 százalékkal csökkent az önbevallók aránya, bár még így is a magánszemélyek 85 százaléka ezt az elszámolási módot választotta. Ennél nagyobb arányban,13,3 százalékkal csökkent a munkáltatóktól az adóhivatalhoz eljuttatott adatszolgáltatás.
A 2008-as adóévben az adózók több mint 748 milliárd forint összevont jövedelmet vallottak be, ami 56,1 milliárd forinttal haladta meg az előző évi hasonló adatot. A jövedelem növekedését elsősorban a munkaviszonyból származó bértömeg 7,4 százalékos, valamint az adóterhet nem viselő járandóságok 19,5 százalékos emelkedése idézte elő.
A munkaviszonyból származó bérjövedelem egy főre jutó átlaga meghaladta a havi 136 ezer forintot 2008-ban , ez 7,1 százalékos emelkedést jelent , magasabbat a 4,9 százalékos országos átlagnál. A régiós átlagbérek a nagyobb növekedés ellenére még mindig havonta 20 ezer forinttal az országos átlag alatt maradtak.