A jegybank elnöke elmondta azt is: az MNB nem tervezi, hogy felhasználja az Európai Központi Bank (EKB) hitelét. A múlt héten az MNB és az EKB ötmilliárd euró értékhatárig euróhitel felvételéről állapodott meg, hogy a magyar jegybank biztosítsa az euró likviditását a magyar piacokon. Simor András rámutatott arra, hogy az EKB hitelt csak legvégső esetben használnák fel, "ha minden kötél szakad."
Simor elvetette, hogy a magyar bankok hasonlóan vannak kitéve a válságnak, mint az izlandi bankok, szerinte "vicces" az ezzel kapcsolatos félelem, és teljesen kizártnak mondta a magyar állam csődjét.
Az MNB elnöke elégedetten nyilatkozott a válság fényében a kormánynak a pénzügyi fegyelem további szigorítására tett lépéseivel kapcsolatban és azt mondta: Magyarország az idei év végére teljesíti a maastrichti hiánykritériumot.
A kormány 3,8 százalékról 3,4 százalékra változtatta a GDP-arányos államháztartási hiányra vonatkozó előrejelzését. Simor szerint a 3,4 százalék deficit, beleszámítva a nyugdíjreformmal kapcsolatos kiadások leírását már 2,9 százalékot jelent. Ez már az EU által előírt három százalékos plafon alatt van.
A jegybank elnöke rámutatott arra, hogy Magyarországon nincs szükség helyi bankok újratőkésítését célzó alapra, mint amilyet Németországban, vagy Nagy-Britanniában hoztak létre, mivel a rendszerben a megtérülési ráta meghaladja az európai átlagot.