2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A jövő héten megjelenő hazai makrogazdasági adatok egyike sem lesz piacmozgató hatású, így leginkább a külföldi piacok hangulata és az azokat befolyásoló nemzetközi események alakíthatják a hazai piaci folyamatokat.

Kedden a februári ipari termelői árindexet közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az előző hónapban, januárban átlagosan 1,0 százalékkal csökkentek az ipari termelői árak tavaly januárhoz képest. Ezen belül a belföldi értékesítés árai 4,4 százalékkal csökkentek, az exportértékesítési árak pedig 0,9 százalékkal emelkedtek. A tavalyi év egészében 0,4 százalékkal csökkentek az ipari termelői árak.

Szerdán jelenik meg a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) által havonta publikált feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index márciusi értéke. Februárban a mutató 54,9 ponton állt, 0,6 százalékponttal javult az előző hónaphoz képest. A megelőző 12 hónapban egyszer sem volt 50,0 pont alatt az index, a bővülés pedig februárban már tizenkilencedik hónapja tartott.

Szintén szerdán teszi közzé a KSH a januári külkereskedelmi forgalom részletes adatait, valamint a kormányzati szektor 2014. IV. negyedévi bevételeinek és kiadásainak statisztikáját.

A március közepén közölt első becslés szerint az idén januárban 691 millió euró volt a külkereskedelem exporttöbblete, ez 184 millió euróval magasabb, mint a múlt év első hónapjában. A januári kivitel 3,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit és 6,841 milliárd eurót tett ki, míg a behozatal 1,0 százalékkal nőtt és 6,150 milliárd euró volt. Elemzők az idén az import erőteljesebb növekedésére számítanak a lakossági fogyasztás élénkülése miatt.

A kormányzati szektor bevételeiről és kiadásairól negyedévente közöl adatokat a statisztikai hivatal. A legutóbbi közlés szerint 2014. harmadik negyedévében 108,6 milliárd forint volt a kormányzati szektor hiánya, az első három negyedéves deficit pedig 573,4 milliárd forintot tett ki. A kilenc havi hiány összege a GDP 2,6 százalékával egyezett meg, és 96,6 milliárd forinttal, a GDP arányában 0,4 százalékponttal kevesebb volt az egy évvel korábbinál.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!