2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Világgazdasági szinten stabilizálódtak, az euróövezetben tovább romlottak szeptemberben a gazdasági kilátások a Gazdasági Fejlesztési és Együttműködési Szervezet (OECD) által készített, a reálgazdasági ciklus változásait követő mutató szerint.

Az összes OECD-tagállamra vonatkozó konjunktúramutató értéke szeptemberben az augusztusival megegyező 100,22 pont volt. A kompozit mutató értéke lényegében június óta nem változik, de az év eleje óta is csak a 100,05-100,40 pontos tartományban ingadozott. Az euróövezeti mutató az augusztusi 99,45 pontról 99,35 pontra süllyedt. Az euróövezeti konjunktúramutató értéke már másfél éve csökken.

Az Egyesült Államokban immár harmadik hónapja nő a mutató, 100,9 pontra emelkedett szeptemberben az augusztusi 100,8 pontról. Németországban ezzel szemben sorozatban hatodik alkalommal csökkent, most 98,96 pontról 98,70 pontra esett a mutató.

A kelet-közép-európai országokban sem javultak szeptemberben a gazdasági kilátások. A konjunktúramutató értéke Csehországban 98,93 pontról 98,78 pontra, Lengyelországban 100,13 pontról 100,08 pontra, Szlovákiában pedig 99,49 pontról 99,39 pontra süllyedt. A mutató 100 pont alatti értéke azt jelzi, hogy a hosszú távú átlagnál lassabb növekedésre van kilátás, míg a 100 pont feletti értékek ennél gyorsabb növekedést vetítenek előre.

Az OECD havonta publikálja összetett konjunktúramutatóját, amely 6-9 hónappal előre jelzi a reálgazdasági ciklusban bekövetkező változásokat. A párizsi székhelyű szervezet a mutató kiszámításakor többek között az üzleti megrendelések és készletek állományváltozását, egyes pénzpiaci mutatókat, így a részvényárfolyamokat, az üzleti hangulat változását, illetve a Magyarországhoz hasonló kis, nyitott gazdaságok esetében egyes kulcsfontosságú ágazatok adatait, és a legfontosabb kereskedelmi partnerek trendjeit veszi figyelembe.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!