3p

Mintegy 230 milliárd forint uniós támogatás jut turisztikai fejlesztési programokra a 2014-2020-as fejlesztési ciklusban, ugyanakkor a turisztikai vállalkozások külön is pályázhatnak például energetikai fejlesztésekre, kedvezményes hitelre és oktatási programokra – mondta el Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium turisztikáért felelős helyettes államtitkára szerdán a Tuizmus és Profit konferencián, Budapeste

Ezen belül a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programra (Ginop) 120 milliárd forint, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programra (Top) 100 milliárd forint, a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Programra (Vekop), valamint a Vidékfejlesztési Operatív Programra szintén 10 milliárd forint jut – tette hozzá.

A Ginop forrásaira kis- és középvállalkozások (kkv) pályázhatnak, a rendelkezésre álló összegből egyebek mellett tematikus hálózatok (zarándok- és természetjáró utak) építhetők, természeti és kulturális örökséghelyszínek tehetők vonzóbbá, valamint egyik kiemelt terület a gyógyvízkutatás támogatása.

(Szerk.:) Bízunk benne, hogy a balatoni régióhoz is jut elég fejlesztési forrás, mert legnagyobb tavunk igen szerényen teljesít - Rég nem látott mélységben a balatoni turizmus.

A társadalmi és környezeti szempontból fenntartható turizmus  kialakításáért felelős Top-ban az önkormányzatok a támogatottak, a vidékfejlesztési programban pedig a falusi turizmus szolgáltatói érdekeltek. Az első turisztikai témájú pályázatok nyár elején várhatók – mondta.

A helyettes államtitkár beszámolt arról is, hogy az előző 2007-2013-as uniós ciklusban összesen 1119 támogatott projekt volt, amelyből eddig 893 valósult meg, 313 milliárd forint támogatást ítéltek meg, amelyből 309,8 milliárd forintra szerződtek, és 238 milliárd forintot ki is fizettek.

A koferencián Ruszinkó Ádám 2014 legjobb turisztikai szolgáltatóinak adott át elismeréseket. A díjazottakra Az Utazó magazin a hagyományos csatornák mellett interneten is szavaztatta az olvasókat, valamint a turisztikai szakembereket. Az év üzleti szállodája a Kempinski Hotel Corvinus, konferenciaszállodája a Budapest Marriott Hotel, wellness szállodája a Spirit Hotel Thermál Spa (Sárvár), városi szállodája a Novotel Danube Budapest, vidéki konferenciaszállodája pedig a Hunguest Hotel Forrás (Szeged) lett.

A szavazatok alapján az év légitársasága a Qatar Airways, az év utazási irodája a Karthago Tours.

Az év legjobb fővárosi étterme a Lou Lou, vidéki étterme a szegedi Tiszavirág étterem, tradiciónális magyar éttermek közül pedig a Tanyacsárda (Lajosmizse) végzett az élen.

Az év autókölcsönzője az Avis, élményfürdője a Ramada Resort Aquaworld Budapest, az év turisztikai városa pedig Eger lett.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!