Az NFÜ közleményében kiemelte: eddig 11 930 ténylegesen megkötött szerződést kötöttek az intézmények, míg több mint 2400 projektet már le is zártak.
Október elejéig több mint 4825 milliárd forint támogatási igény érkezett be, amiből közel 15 350 projekt 3000 milliárd forint támogatásban részesült. Emellett 239 nagy értékű regionális és országos jelentőségű kiemelt projekt támogatási szerződését kötötték meg több mint 1400 milliárd forint értékben.
Az NFÜ közleménye szerint Magyarország nemzetközi összehasonlításban kiválóan teljesít: Lengyelország után a második legtöbb nagyprojektet nyújtotta be a bizottsághoz az uniós tagországok között. Emellett a Brüsszel által elfogadott 49 nagyprojekt esetében is a vezető tagországok között áll: Románia (16 darab) után Magyarország (11 darab) rendelkezik a legtöbb jóváhagyott nagy fejlesztési projekttel, más tagországok megközelítőleg sem tudnak ennyi elfogadott, nagy értékű projektet felmutatni.
A közleményben az ügynökség aláhúzta: a KPMG könyvvizsgáló tíz közép-kelet európai ország együttműködésével készített felmérése szerint a régióban Magyarország vezet az uniós források időarányos felhasználásában.