3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A héten megjelenő hazai makrogazdasági adatok közül az ipari termelési adatok kaphatnak leginkább figyelmet a befektetők részéről, de külkereskedelmi és kiskereskedelmi statisztika is megjelenik.

Kedden közli a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) az áprilisi beszerzésimenedzser-index statisztikát. Márciusban lassuló bővülést jelzett a beszerzésimenedzser-index (BMI), amelynek szezonálisan kiigazított értéke 51,7 pontra csökkent a februári 54,6 pontról.

Kedden teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a februári külkereskedelmi termékforgalom második becslését. Az első becslés szerint a kivitel euróban számolt értéke februárban 8,0 százalékkal nőtt a januári 0,9 százalékos emelkedés után, az import is megélénkült, 7,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a januári 3,9 százalékos emelkedés után; a kereskedelmi aktívum 979 millió euró volt, 112 millió euróval több a tavaly februárinál. Az év első két hónapjában az export 4,6 százalékkal, az import 5,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A kéthavi exporttöbblet 62 millió euróval csökkent, de így is 1,509 milliárd eurót ért el.

Szerdán jelenik meg a márciusi kiskereskedelmi forgalomról szóló statisztika első becslése. Az előzetesen közöltnél is nagyobb lendületet vett a kiskereskedelmi forgalom februárban. Az egy évvel korábbihoz képest 6,7 százalékkal, a naptárhatástól megtisztított adatok szerint 6,6 százalékkal nőtt a forgalom. Az április elején kiadott első becslés szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 6,5, a naptárhatással kiigazított adat szerint 6,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a januári szerény 1,7 és 2,2 százalékos emelkedés után.

A Margit híd története képekben!

Az élelmiszerforgalom volumene 4,9, a nem élelmiszer jellegű termékek értékesítése 8,0, az üzemanyag eladások 9,1 százalékkal haladták meg februárban az egy évvel korábbiakat. A nagyobb növekedési adat abból ered, hogy első becslésében a nem élelmiszer jellegű termékek forgalmára 7,5 százalékos növekedést jelzett a KSH.

Csütörtökön a lakásépítések, építési engedélyek első negyedévi adata jelenik meg. Tavaly 7612 lakás épült az országban, 8,9 százalékkal kevesebb, mint az előző évben, a kiadott építési engedélyek száma azonban 29,9 százalékkal nőtt, és meghaladta a 12,5 ezret. Budapesten az országos átlagnál jóval kevésbé, 3,9 százalékkal csökkent a használatba vett lakások száma, de ezzel is jóval kétezer alá csökkent. Az építési engedélyek száma azonban 72,8 százalékkal nőtt, és elérte a 3170-et. A megyei jogú városokban 1860 lakás készült el, 14,2 százalékkal kevesebb, mint 2014-ben, de 18,1 százalékkal több, 3145 építési engedélyt adtak ki a hatóságok.

Pénteken az ipari termelés márciusi adata, és a külkereskedelmi termékforgalom márciusi alakulásának részletes adatai jelennek meg. Az ipari termelés volumene februárban 6,3 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. Az exporteladások 8,5 százalékkal nőttek a januári 1,0 százalékos szerény emelkedés után, a feldolgozóipari export volumene 9,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A munkanaphatással kiigazított adat - a szökőnap hatása miatt kisebb - 1,8 százalékos növekedést mutat. Az előző hónaphoz viszonyítva 0,8 százalékkal csökkent az ipari kibocsátás.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!