2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egy friss felmérés szerint Nagy-Britanniát, Franciaországot és Németországot több képzett munkaerő hagyja el, mint amennyit vonz az ország - olvasható a Management-Issues cikkében. Az adatok szerint egyre több menedzser hajlik arra, hogy egy új környezetben próbálja ki magát.

Nagy-Britanniában a közelmúltban fordult meg drasztikusan a trend: az Experteer felmérése szerint az áprilisig eltelt egy évben 8 százalékkal több képzett dolgozó vándorolt ki, mint amennyien új otthonuknak választották az országot. A legnagyobb fordulat ebben az országban következett be, Nagy-Britannia sokáig vonzotta a tehetséges munkaerőt. A kutatók 13 ezer dolgozót kérdeztek meg, a válaszok alapján készült a felmérés.

A változásban közre játszik az is, hogy a hitelválság miatt drágult az élet a szigetországban, az ingatlanok viszont elértéktelenedtek, a kormány pedig egyelőre nem tud megbírkózni a válsággal. Ennek köszönhetően nem csak a képzett munkaerő, hanem a nagy világcégek is sorra hagyják el Londont.

Az elmúlt egy évtizedben mintegy kétmillió ember vándorolt ki Nagy-Britanniából, olyan nagy cégek, mint a Boots, a Yahoo vagy a Proctor & Gamble is külföldre helyezték központjukat. Mindez elhomályosítja azt a vélekedést, mely szerint London a világ üzleti központja.

Nem csak Nagy-Britannia küzd ezzel a problémával: az Experteer felmérése szerint Németországban 12 százalékos volt a kiáramlás, míg Franciaországból a képzett munkaerő 14 százaléka vándorolt el.

Az említett országból elvándorolt emberek jórészt Svájcba mennek a kutatás tanulságai szerint, az országban 42 százalékkal nőtt a képzett dolgozók száma. Nemrég egy másik felmérés hasonló következtetésre jutott: Zürich, Bécs és Genova az a három város, ahol legszívesebben élnének a menedzserek, ezen a listán London csak a 38. lett. Svájc az alacsony adók miatt is kedvező a cégek és a dolgozók számára.

"Vitathatatlan, hogy a hitelválság érzékenyen érintette Nagy-Britanniát. Egyre több képzett dolgozó véli úgy, hogy külföldön próbál szerencsét" - nyilatkozta az Experteer brit ügyvezető igazgatója.

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!