Hangsúlyozta: a turizmus a bruttó hazai termék (GDP) mintegy 10 százalékát adja, olyan nemzetgazdasági ágazat, amely képes az átlagos növekedést meghaladóan bővülni. Az államtitkár szerint fontos, hogy a belföldi turizmus is nő, egyebek mellett a Széchenyi Pihenőkártyák felhasználásának köszönhetően. Júliusban a tavalyinál 9 százalékkal több, mintegy 3 milliárd forint értékű SZÉP-kártya felhasználás valósult meg, számos új munkahelyet teremtve a vidéki turizmusban - ismertette.
Az adatokról részletesebben:
Sovány vigasz a balatoni vendéglátósoknak
Kiemelte: minden régióban nőtt a turizmus, de a legnépszerűbb továbbra is Budapest, valamint a nyári hónapokban a nagy tavak környéke. A legnagyobb mértékű növekedés éves átlagban a fővárosban volt - tette hozzá.
Glattfelder Béla kitért arra is, hogy minden szálláshely-típusban nőtt a szobakihasználtság és a forgalom, de a magasabb kategóriájú szállodákban volt jelentősebb forgalom-növekedés. A szállodák bevétele 20 százalékkal nőtt júliusban az egy évvel korábbihoz képest - emelte ki.
A legtöbb turista továbbra is Németországból érkezik, júliusban 15 százalékkal többen jöttek, mint egy éve. Az angol és amerikai turisták száma jelentős mértékben, 20 százaléknál is jobban nőtt a hetedik hónapban - ismertette az államtitkár.
MTI