2p

Túléli Budapest a következő öt évet is kormánytámogatás nélkül?
Milyen kapcsolatot lehet kialakítani a Fidesszel, Magyar Péterrel és Karácsony Gergellyel?
Online Klasszis Klub élőben Vitézy Dáviddal!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 13. 16:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A davosi Világgazdasági Fórum második munkanapján délelőtt az IMF vezetője beszélt az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed várható legközelebbi kamatlépéséről, a Goldman Sachs elnöke arról, hogy egyfajta devizák közötti háború alakult ki, egy közgazdasági Nobel-díjas szorgalmazta, hogy az EKB indítsa be a régóta várt mennyiségi enyhítést, egy volt orosz pénzügyminiszter pedig úgy vélte, hogy hosszabb ideig marad a 60 dollár körüli olajár.

Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezetője szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed idén kamatot emel. Az IMF vezetője szerint ez "jó hír", ami azt jelzi, hogy élénkül az amerikai gazdaság.

Gary Cohen, a Goldman Sachs elnöke a svájci fórum egy másik szekciójában arról beszélt, hogy a világgazdaságban "devizaháború" dúl. Szavai szerint: a nemzeti valuták leértékelése "a nemzetgazdaságok élénkítésének legegyszerűbb módja lett". Az árfolyamcsökkentéssel élénkítik az exportot és az idegenforgalmat".

Gary Cohen azt mondta, hogy "nem tudja, volt-e mindig devizaháború, de ehhez nemrég kapcsolódott Japán a jen leértékelésével". A Goldman Sachs elnöke szerint ennek a folyamatnak próbál ellenállni az euró, miközben az Egyesült Államok ül és vár. Csak egyetlen deviza van, amely erősödik, és ez a svájci frank.

Eközben Christopher Pissarides, aki 2010-ben harmadmagával kapta meg a közgazdasági Nobel-díjat, azt javasolta Mario Draghinak, az Európai Központi Bank (EKB) vezetőjének, hogy hozzanak lépéseket az euróövezetre nehezedő deflációs nyomás enyhítésére, kezdjék meg az állampapírok vásárlását, és az országok növeljék költségvetési kiadásaikat.

Alekszej Kudrin volt orosz pénzügyminiszter egy üzleti reggelin felszólalva azt mondta, hogy szerinte a következő két évben 60 dollár körül alakul a kőolaj hordónkénti ára. Egy száz dolláros olajár abnormális lenne - mondta. Alekszej Kudrin úgy vélte, hogy az orosz gazdaságot sújtó kettős csapás - azaz a nyugati szankciók és a kőolaj árának a csökkenése - mintegy 40 százalékkal csökkenti az orosz importot, ami lényegesen visszahúzza majd a gazdaságot, megakadályozza a növekedést.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!