Mindez a nyilvános adatbázisokból derül ki, melyet a 444 szúrt ki. A Roszatom regionális központja 2020 elején költözött Budapestre, és akkor a szintén orosz hátterű Sberbank lett a számlavezetője. Az orosz-ukrán háború miatt azonban a Sberbank március 1-én megszűnt, ezért sok cégnek új pénzintézet után kellett néznie, a Rosatom Central Europe választása pedig a Mészáros-féle MKB-ra esett.
A lap arra is kitér, hogy a paksi gigaberuházás sorsa mindeközben továbbra is kérdéses. Az Orbán-kormány nem támogat semmilyen energetikai szankciókat Oroszország ellen, mert a kormányfő szerint "semmi okunk nincs arra, hogy megváltoztassuk a korábbi tervünket". Tehát a kormányoldal kitart az oroszok mellett (az Orbán-kormány eleve nyílt tender nélkül döntött úgy 2014-ben, hogy a biznisz az orosz Roszatomé), ellenben az ellenzék szerint Paks 2 mostanra teljesen tarthatatlanná vált, kormányváltás után azonnal felülvizsgálják.
Március 31. egyébként fontos dátum a Mészáros Lőrinc köré épülő, évek óta tervezett óriásbank életében. Még tavaly december 15-én jelentették be, hogy 2022. március 31-én egyesül a bankcsoport két tagbankja, a Budapest Bank és az MKB Bank, míg a Takarék Csoport 2023 második negyedévének végéig csatlakozik az egyesült bankhoz. Az átállás 1,3 millió ügyfelet érint. A Rosatom Central Europe Kft. tehát úgy döntött, hogy a szakmai berkekben ellen-OTP-nek titulált új nagybank kuncsaftja lesz.
A Roszatom által kiválasztott MKB pedig a szélsőjobboldali Marine Le Pen kampányát finanszírozta meg 10 millió eurós hitellel.