Budapesten rendezik az Európai Nagyvárosok Kamarai Szövetségének közgyűlését 2019 őszén. Ez lesz az első alkalom, hogy a magyar főváros, illetve a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara ad otthont az eseménynek.
A blogstar.hu oldal Keszthelyi Pétert, a BKIK II. kerületi tagcsoportjának elnökét kereste meg a témában, akinek feladatai közé tartozik egyebek mellett a brit kapcsolatok építése, valamint Budapest helyének és szerepének kialakítása az Európai Unió kamaráin belül.
A kerület elnök szerint hiába lép ki Anglia az EU-ból 2019 tavaszán, a legfrissebb hírek szerint egy szabadkereskedelmi övezet jöhet létre az Egyesült Királyság és az EU között. A brit tervek szerint pedig az összes európai törvényt átültetik törvénykezésükbe, ezért látja fontos feladatnak Keszthelyi Péter a kapcsolatépítést a brit kamarával.
A BKIK az elmúlt két évben a londoni és a St. Albans-i kamarával is együttműködési szerződést írt alá. Azért ezzel a kettővel, mert London fővárosként természetes kapcsolat, ugyanakkor nagy kamara, amely nagy cégekkel áll kapcsolatban és komoly lobbikapcsolatokkal rendelkezik, St. Albans pedig kis- és középvállalkozásokat fog össze és képvisel London mellett.Ez pedig azért fontos, mert ott tudják igazán nyomon követni, miként viszonyul egy kkv-kat tömörítő kamara a vállalkozásokhoz, a helyi kapcsolatokhoz.
Keszthelyi Péter szerint a legfontosabb, hogy Budapest ott legyen Európa kiemelt városai között, ezért is számít jelentős eredménynek, hogy a magyar főváros rendezheti meg 2019 őszén a közgyűlést. Azzal, hogy Budapest - Pest megyét is beleértve - bekerült Európa 15 legfontosabb metropolisza közé, azt jelenti, hogy olyan modellekkel ismerkedhet meg, amelyeket az európai kamarák és a városok közösen működtetnek. Ezek jó példákkal szolgálthatnak a közlekedés, a városfejlesztés, a foglalkoztatáspolitika, az elektronikus ügyintézés, vagy az okos városok kialakítása terén is.