1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A döntést nem befolyásolta a világ egyik legnagyobb olajtermelője, Oroszország ellen hozott számos rendkívül szigorú nemzetközi szankció.

Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) és a kartellen kívüli nagy olajtermelők informális szövetsége, az OPEC+ szerdán rövid egyeztetés után úgy döntött, hogy az eredeti terveknek megfelelően áprilisban napi 400 ezer hordóval növeli az olajtermelést.

Napi 9,7 millió hordó olaj kitermelése a cél Fotó: depositphotos
Napi 9,7 millió hordó olaj kitermelése a cél Fotó: depositphotos

Az OPEC+ országok tavaly júliusban megállapodtak abban, hogy havonta 400 ezer hordóval növelik a termelésüket mindaddig, amíg el nem érik azt a napi 9,7 millió hordót, amennyivel 2020 májusában csökkentették termelési szintjüket. A tavaly júliusi megállapodás része volt az is, hogy az OPEC+ országok havonta üléseznek, hogy megerősítsék a korábbi megállapodásukat és ha szükséges, változtassanak azon.

A szerdai döntés várható volt, és hatása nem volt érzékelhető az olajárra. Röviddel 15 óra előtt az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 112,63 dollár volt, ami 7,66 dolláros, 7,30 százalékos emelkedés keddhez képest. Szerdán eddig 106,88 dollár és 113,93 dollár között mozgott a Brent ára. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!