3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hatalmas profit jött össze az állami MVM Csoportnál a 2019-es teljesítmény után: 54 milliárd forint. A cél változatlan: tőzsdeképes szintre hozni a vállalatot.

Az MVM Csoport több mint 1810 milliárd forint árbevételt ért el tavaly, amely mintegy 92 milliárd forinttal haladja meg a 2018-as értéket, adózott eredménye 54,2 milliárd forintot tett  ki 2019-ben, 32,7 milliárd forinttal volt magasabb az előző évinél - közölte a vállalatcsoport kedden az MTI-vel.

A csoport EBITDA (kamat-, adófizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) mutatója 132 milliárd forintra nőtt a 2018-as 113 milliárd forintról. Az energetikai holding tavaly konszolidált szinten összesen 269 milliárd forintot fizetett a költségvetés felé, osztalékfizetés nélkül. Ez az összeg nagyrészt  adókból, hatósági engedélyezési díjakból és egyéb befizetésből tevődik össze.

Kóbor György, az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatója az eredményekről a közlemény szerint úgy nyilatkozott: komoly eredménynek tartja, hogy a különböző akvizíciók mellett organikusan is növekedni tudott a csoport. A hatékonyság jegyében több társaság profilját letisztították, továbbá minden eddiginél jobban kihasználták a tagvállalatok közötti szinergiákat. "Jó úton haladunk kiemelt célunk teljesítése felé, hogy elérjük az egyik legmagasabb szintű pénzügyi és gazdasági érettséget, miszerint az MVM Csoportot tőzsdeképes szintre emeljük" - jelentette ki az elnök-vezérigazgató. Hosszú távú, öt évre szóló stratégiai együttműködési megállapodást írt alá még idén áprilisban az MVM Csoport és a Budapesti Értéktőzsde.

A közlemény szerint a 2019-es év számos kulcsfontosságú üzleti eredményt hozott a társaságcsoportnak. Ide sorolták az E.ON Hungária Zrt. tulajdonosával kötött komplex keretmegállapodást, amely tovább erősíti az MVM Zrt. magyar energetikai szektorbeli pozícióját. A Bank of China 2019-ben százmillió euróval, 350 millió euróra növelte az energetikai vállalatcsoport hitelkeretét. Szintén a tavalyi év eredménye, hogy az MVM Zrt. tizenhárom tagú nemzetközi bankkonzorciummal megkötött klubhitel-szerződése a hazai vállalati szektorban egyedülálló mértékűre emelkedett.

Az állami tulajdonban lévő MVM Csoport Magyarország harmadik, Közép-Európa tizenegyedik legnagyobb vállalatcsoportja. Tavaly több mint 60 tagvállalatot számlált, a magyar gazdasághoz 600 milliárd forint hozzáadott értékkel járult hozzá, továbbá több mint 12 000 munkavállalója, 4,2 millió lakossági és vállalati ügyféle volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!