2p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Európai Unió tagállamainak fel kell gyorsítaniuk a koronavírus elleni beoltást, a járvány visszaszorítása érdekében márciusig a 80 év felettiek, valamint az egészségügyi és a szociális szektorban dolgozók legalább 80 százalékát, nyárig pedig a felnőtt lakosság legalább 70 százalékát be kell oltaniuk - közölte Margarítisz Szkínász, az európai életmód előmozdításáért felelős uniós biztos Brüsszelben kedden.

Margarítisz Szkínász sajtótájékoztató keretében az uniós bizottságnak a koronavírus-járvány legyőzése érdekében bemutatott, gyakorlati útmutatásokat tartalmazó javaslatait ismertette. Az uniós biztos elmondta, az Európai Bizottság arra szólítja fel a tagállamokat, hogy továbbra is követeljék meg a fizikai távolság betartását, tartsák érvényben a személyes találkozásokat korlátozó intézkedéseket, küzdjenek a dezinformáció ellen, koordinálják az utazási szabályozásokat, fokozzák a tesztelést és az fertőzöttek nyomon követését a vírus minden változatának visszaszorítására - írja az MTI.

Az EU-ban három hete kezdődtek meg az oltások, egyelőre a Pfizer-BioNTech és a Moderna vakcinája rendelkezik engedéllyel. A lakosság arányában beadott oltások számában egyelőre az Unió le van maradva az Egyesült Államoktól, Nagy-Britanniától, Izraeltől vagy épp az Egyesült Arab Emirátusoktól, ahogy az alábbi grafikonon is látszik - jobban állunk viszont, mint a saját oltóanyaggal is rendelkező (ám igen nagy lélekszámú) Kína vagy Oroszország:

Sztella Kiriakídisz, az egészségügyért és az élelmiszer-biztonságért felelős biztos szerint az EU közös vakcina-vásárlási stratégiájának köszönhetően már elegendő adag oltóanyagot kötöttek le az EU 450 milliós lakosságának 80 százalékának beoltására. Megjegyezte azt is, hogy ha az EU által előzetesen lekötött összes oltást engedélyeznék (és persze leszállítanák - a szerk.), akkor az Unióban több mint kétmilliárd adagnyi vakcina állna rendelkezésre. Ha ez így alakul, akkor az EU a fölösleget a WHO-n keresztül (EU-n kívüli) szegényebb országoknak ajánlhatja majd fel. Sajtótájékoztatóján a biztos azt mondta, ez "nagyon hamar" bekövetkezhet.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!