Jól ment az idén a nemzeti színű szalagokat árusító boltoknak. Terméküket vitték mint a cukrot, hiszen se szeri, se száma nem volt a sok átadásnak. Nincs olyan terület, ahol ne lettünk volna gazdagabbak egy-egy létesítménnyel – és szegényebbek sok milliárd, néha túlárazottság miatt „elvesztett” forinttal.
Nem időrendben haladunk és persze nem mindet tudjuk felsorolni, képpel illusztrálni.
A multifunkciós csarnok lett idén a divatszó. Kezdjük talán ezzel!
Szegeden pár hete már élesben is játszhatott a helyi férfi kézilabdacsapat a Pick Arénában, amit a WHB húzott fel nettó 40 milliárd forintért.
A férfi válogatott az ennél is nagyobb népligeti csarnokot is kipróbálhatja januártól az Európa-bajnokságon, azt a stadiont 100 milliárd forintért építette a Market Zrt.
Nagykanizsán Mészáros Lőrinc cége, a ZÁÉV volt a generálkivitelező – 15 milliárd forintért.
Aki a sok sport után szeretne megpihenni, az manapság több új budapesti és vidéki luxus hotelben is megteheti.
Például a Matild Palace-ban, amit Orbán Viktor török barátjának cége hozott helyre.
De elmehet a Westendben a Hilton helyén kialakított Crowne Plaza hotelbe is. Arra 10 milliárd forintot költött az üzemeltető Gránit Polus.
Vagy akár a Hernádi Zsolt MOL-vezér egyik felségterületének számító Esztergomba, az ősszel megnyílt Grand Hotel Esztergomba, amit szintén a Market épített.
A sportingatlanokkal és a szállodákkal ellentétben nem volt ilyen bőség az új irodaházakban, viszont amit átadtak, az impozáns lett Budapesten.
Például a Szervita Square Building névre keresztelt komplexum a Szervita téren a Horizon Development ingatlanfejlesztő beruházásában.
Egyébként Mészáros Lőrinc építőipari cégei másutt is serénykedtek. Egyebek mellett a Fertődi Eszterházy kastély nyugati szárnyát is felújították és megkezdték a főépületét is.
Újjá varázsolták a Füzérradványi kastélyt a Nemzeti kastélyprogramban.
A NER-hez tartozó Duna Aszfalt átadta a tiszaugi új hidat, ami igencsak látványosra sikeredett.
Budapesten sok más mellett érdemleges fejlemény volt a Nyugati pályaudvar tetőszerkezetének a felújítása.
A Hungexpo területén 55 milliárd forintért több épület is megújult és egy új nagy fogadó-és konferenciaközpont is létesült.
Az Opera korszerű műhelyházat kapott egy régi ipari épület teljes felújítása révén.
Az állami gigaberuházások közül egyebek mellett elkészült a Városliget sarkán a Magyar Zene Háza.
A plázahiányban szenvedőknek jó hír volt, hogy 10 év után új shoppingolási lehetőség jött az Etele Plaza segítségével, ezt a Futureal „követte el".
Vidéken sem szűkölködnek, ugyanis az Indotek Group elkészült a Szeged Plaza és a Kaposvár Plaza frissítésével.