A szakértő szerint még az ukrán fél sem várt előrelépést a mai orosz-ukrán tárgyalástól, viszont figyelemre méltó, hogy míg korábban Putyin csak akkor akart asztalhoz ülni, amikor az ukránok megadják magukat, ma már külügyminiszteri szinten is hajlandó volt tárgyalni. Ez annak a jele lehet, hogy már tényleg akar valamiféle kompromisszumot.
Szintén a viszonylagos enyhülés jele, hogy a Kreml nem tud jelentősebb eredményt felmutatni a háborúban, és újabban nem hangsúlyozzák annyira az ukrán vezetés eltávolításának szükségességét.
Vigóczki elmondta, hogy mára már az átlag állampolgár is érzi a szankciók hatását Oroszországban, ami hosszú távon nagyban csökkentheti Putyin népszerűségét, így sok múlik azon, hogy a háború meddig fog elhúzódni. Hosszú távú szanciók esetén a gazdaság jelentős összeomlása is elképzelhető.
A szakértő úgy vélte, hogy az oroszok kevéssé hajlandók politikai okokból tüntetni, jobban utcára mehetnek majd a szankciók gazdasági hatásai miatt. Tegyük hozzá azért, hogy az utóbbi hetekben több ezer állampolgárt tartóztattak le éppen a demonstráció miatt.
A háborút Oroszországnak is érdeke lezárni, de ez a szó a médiában nem igazán hangzik el, arról tudósítanak, hogy az ország Ukrajna ellen védekezik. Vigóczki szerint a megmozdulások most olyan szakaszba értek, amikor egyre több civil áldozatra lehet számítani, tudósított az atv.