A január átlag feletti hónapnak számít általában, az 1995 óta mért hosszú távú átlag értéke 52,6, a januári értékeké 52,9. A most mért BMI indexértéknél hét évben volt magasabb januári érték.
A részindexek csökkentek, de 50 pont feletti értékükkel bővülő tendenciára utalnak. (A BMI 50 százalék feletti értéke a feldolgozóipari tevékenységek fellendülését, 50 százalék alatti értéke a recesszió felé történt elmozdulást jelez.)
Az új rendelések mennyisége továbbra is erős bővülést mutat, de az indexérték 7,1 százalékponttal visszaesett. A termelési mennyiség indexe szintén bővülést jelez, az indexérték 4,3 százalékponttal csökkent. A foglalkoztatás 50 pont felett maradt, de 2,7 százalékponttal kisebb értéken áll, mint decemberben.
A külpiaci mutatók szintén erős bővülésről tanúskodnak. Az import és export folytatta a kedvező tendenciát, bár mindkét mutató csökkent.
A beszerzési árak emelkedése is tartós, de 10,3 százalékponttal kisebb az index értéke a decemberinél. A szállítási átfutási idő értéke, ezzel szemben tartósan 50 pont alatt maradt, 4,1 ponttal csökkent az index. A vásárolt készletek index 0,3 százalékponttal nőtt a hónapban, szilárd bővülést jelezve.
A fellendülést mutató beszerzési mennyiség index 7,8 százalékpontos csökkenést hozott. A késztermékkészletek szintje minimálisan, csupán 0,8 százalékponttal nőtt ebben a hónapban.