1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Az ukrán Naftogaz gázvállalat megbízott igazgatójának keresetére egy kijevi bíróság szerda este leállította a cég elleni nyomozást, és Julija Timosenko kormányfő Viktor Juscsenko elnököt vádolta a Naftogaz körüli, kedd óta zajló eseményekben való részességgel.

Közben a társaságnál közölték, hogy eddig már kifizették az orosz Gazpromnak a februári importért járó összeg 80 százalékát, és a többit is kifizetik március 7. előtt.

Szerda délelőtt maszkos emberek törtek be a Naftogaz irodáiba, házkutatást tartottak, és egyebek között le akarták foglalni az Oroszországgal január 19-én aláírt, 2009-2019-es gázszállítási szerződés eredeti példányát.

A hírt megerősítették az ukrán  Biztonsági Szolgálatnál (SZBU) is, azzal, hogy az iratokat egy bűnügy kapcsán foglalják le.

Timosenko miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy a nyomozás célja a cég megbénítása, az ukrán gázelosztó és fizetési rendszer lerombolása volt.

Továbbá Timosenko szerint korrupt csoportok harcoltak azért a 11 milliárd köbméter földgázért, amelyre a RoszUkrEnergo, az orosz-ukrán gázkereskedelemben korábban közvetítő cég tart igényt.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!