2p

Túléli Budapest a következő öt évet is kormánytámogatás nélkül?
Milyen kapcsolatot lehet kialakítani a Fidesszel, Magyar Péterrel és Karácsony Gergellyel?
Online Klasszis Klub élőben Vitézy Dáviddal!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 13. 16:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Háromszázezer kanadai dollárért (67,5 millió forint) vásárolta meg a világ legrégebbi hokiütőjét a Kanadai Történeti Múzeum.

Az eladó, Mark Presley 2008-ban az új-skóciai North Sydney egyik fodrászatában látta meg a falon a botot, és 1000 dollárért megvásárolta. A bolt tulajdonosa, az akkor 92 éves Charlie Moffatt elmondta neki, hogy nagyapjának bátyja, William "Dilly" Moffatt játszott az ütővel a közeli Pottle-tavon az 1830-as években.

Presley bevizsgáltatta a fából készült hokiütőt, és kiderült, hogy 1835 és 1838 között készülhetett egyetlen fából kivágva. (A mostani fabotok rétegelten, több fából készülnek.) Ezt követően az értékes relikviát felajánlotta a történeti múzeumnak, amely élt a lehetőséggel, és 300 ezer dollárért megvásárolta. A kibővítés előtt álló múzeum 2017. július 1-jén, a kanadai alkotmány elfogadásának 150. évfordulóján, a legnagyobb nemzeti ünnepen mutatja be a nagyközönségnek.

Mark O'Neill, az intézmény elnöke elmondta: a jégkorong Kanada nemzeti sportja, egyetlen más ország sem viszonyul ekkora lelkesedéssel a sportághoz. Éppen ezért ennek a hokiütőnek a Kanadai Történeti Múzeumban, a québeci Gatineau-ban van a helye. Korábban egy 1852-es ütőt tartottak a világ legrégebbi hokibotjának, az 2001-ben 2,2 millió dollárért kelt el. A Moffatt-féle ütő eszmei értéke hasonlóan magas.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!