A légtérzár első öt napjában a magyarországi szállodáikban hatezer szobaéjszakát mondtak le, újabb foglalás pedig a légi forgalom bizonytalansága miatt lényegében nincs. A károkat nem lehet számszerűsíteni, mert a lemondott foglalások nem "pótlódnak" - tette hozzá.
A szállodatársaság ebben az évben a jelentős kapacitástöbblet mellett szűkülő kereslettel számol a csütörtökön megtartott éves rendes közgyűlés beszámolója szerint. Ilyen helyzetben az ár mellett a hatékonyság növelése kiemelt szerephez jut. A 2010. évi üzleti tervet 265 forintos euró árfolyammal készítette el a menedzsment. A magyarországi szállodákban a vezetés a foglaltság három százalékos növekedését, a forintban számolva az átlagárak kismértékű csökkenését és a bevételek hozzávetőleg 1,4 százalékos emelkedését várja.
Csoportszinten a 2009. évi, közel hárommilliárd forintot elérő költségcsökkentést tervez a Danubius, és arra számít, hogy a 2009. év üzemi bevételek és üzemi szintű nyereséget meg tudja tartani. A társaság konszolidált működési bevétele 2009-ben 43,49 milliárd forint volt, szemben az egy évvel korábbi 45,81 milliárd forinttal, a működési nyereség pedig 2009-ben elérte az 1,12 milliárd forintot, ami 250 millió forinttal volt kevesebb az előző évinél.
A Danubius Hotels a csütörtökön tartotta meg éves rendes közgyűlését, ahol a részvényesek elfogadták az igazgatóság javaslatát, a társaság nem fizet osztalékot a 2009. év után sem. A Danubius részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában lehet kereskedni. Pénteken 15 órakor a részvény 3.630 forintot ért, 60 forinttal volt drágább a pénteki záróárnál, de mindössze 695 papír cserélt gazdát. Az elmúlt 52 hétben a Danubius legmagasabb árfolyama 4.275, a legalacsonyabb 3.100 forint volt.
MTI/Menedzsment Fórum