Az ügyvezető elmondta, hogy a pályázók az elszámolható költségek legfeljebb 85 százalékát nyerhetik el. Termékfejlesztésre, turisztikai információs rendszerek működtetésére, marketingre, szemléletformálásra és a monitoringra, fogyasztói elégedettség mérésére, valamint az infrastruktúrafejlesztésre és az eszközbeszerzésre kaphatnak támogatást.
Kormány Krisztián hozzátette: a 420 millió forintot három fő keretre osztották. Eszerint 170 millió forintot különítettek el a helyi, 100 milliót a térségi TDM szervezeteknek, és 150 milliót a turisztikai klasztereknek. Mint hangsúlyozta, csak regisztrált TDM szervezetek adhatnak be pályázatot, turisztikai klaszterek közül pedig azok, amelyek a gyógy- és egészségturizmus, lovas és borturizmus, öko- és aktívturizmus, illetve örökség alapú kulturális turizmus területén működnek.
A helyi TDM-ek 20-50 millió, a térségi szervezetek 50-100 millió, míg a klaszterek 10-100 millió forint közötti összegre pályázhatnak - tette hozzá. Becsó Zsolt, a Nógrád megyei közgyűlés elnöke az Új Széchenyi Terv eredményeit ismertette az Észak-Magyarországi Operatív Program vonatkozásában. Elmondta, 2011 januárjától 1100 milliárd forintos fejlesztési forrást tartalmazott az Új Széchenyi Terv, ez az észak-magyarországi régióban 90 milliárd forintnyi pályázati forrás megnyitását jelentette.
A vállalkozás, az egészségipar, a zöldgazdaság, a foglalkoztatás, a közlekedés és a tudományinnováció területén 25 pályázat jelent meg a régióban. Az elnök Nógrád megye szempontjából örömtelinek nevezte, hogy amíg 2011 előtt a regionális szinten elérhető források alig több mint 11 százaléka jutott Nógrádba, addig most már 15 százalék. Becsó Zsolt arra is kitért, nem volt olyan kiírás, amelyre Nógrádból ne érkezett volna pályázat, és olyan sem, ahol ne nyertek volna nógrádiak.
MTI