A kiskereskedő-csoport bíróságon kívül állapodott meg az összegről, melyről Peter Wakkie, az igazgatótanács tagja úgy nyilatkozott, hogy az összeg kielégítőnek kell lennie a részvényesek számára. Majd hozzátette: ez az összeg nem annyira jelentős, hogy a céget nehéz helyzetbe sodorja - írta a Yahoo News.
Az Ahold 2005 harmadik negyedévében 896 millió eurós adózás előtti profitot termelt, amely 585 milliót jelent adózás után emellett még 100 milliót kapott biztosítójától. Wakkie megjegyezte: a nagy összeg kifizetése ellenére örülnek, hogy megúszták ennyivel. Hasonló csalással vádolt cégek, mint a Worldcom és az Enron ennek az összegnek a többszörösét voltak kénytelenek fizetni.
Az mfor.hu már korábban megírta, hogy a cég annak a helyreállítási tervnek a részeként ad túl az egyesült államokbeli Bruno's és BI-LO bolthálózatain, amit a 2003 februárjában kitört könyvelési botrány következményeinek felszámolása érdekében alakított ki. A csoport tulajdonában marad ugyanakkor a Giant, a Stop & Shop és a Tops üzletlánc - így az Egyesült Államok marad az Ahold legnagyobb piaca. A lépés eredménye kedvezően befolyásolja majd a csoport nyereségességét, miközben teljesül az eszközeladások terve is.
Az Ahold 560 millió dollárt kap majd készpénzben, míg 100 millió dollár értékben hitellevélhez jut: az üzlet megkötésétől számított 18 hónapon belül a piaci feltételektől függően juthat hozzá a letétbe helyezett értékpapírok egyenlegéhez.