1,4 milliárd dollárra perelték be a Dresdner befektetési üzletágát azok a munkatársak, akik szerint a társaság működése során a férfi alkalmazottak folyamatosan szexista módon viselkedtek. A nőket csak azért vették fel, hogy legyen akin legeltethessék a szemüket, és az egyiküket a cégnél csak a "parkett Pamela Anderson"-jának nevezték.
A vádak között az is szerepel, hogy a nők gyakorlatilag nem léphettek előre a vállalati ranglétrán, hiába tűrték el a férfikollégák megalázó inzultusait, folyamatosan "üvegplafonba" ütköztek. A felperesek szerint a javadalmazások során hasonlóképpen hátrányos megkülönböztetést alkalmaztak velük szemben, az azonos munkakörben dolgozó nők mindig alacsonyabb fizetéssel voltak kénytelenek beérni.
A per során a vállalatnak a női alkalmazottakhoz való hozzáállását a menedzsmentben betöltött szerepükkel is szeretnék alátámasztani. A sértettek szerint beszédes, hogy az elsőszámú vezetők között egyetlen nő sincs, míg a középvezetői szintet tekintve 15 százalékos a gyengébb nem aránya.
A szakemberek szerint a jogszabályok ellenére is általános a nemi megkülönböztetés, a két nem közötti fizetések a világ szinte minden országában eltérést mutatnak. Noha jelentősek a kulturális különbségek, de még a fejlett világban is jellemző, hogy a nők az előmenetel során számos alkalommal szenvednek hátrányos megkülönböztetést.