Melyik a legbotrányosabb távozás?

A legek sorát gyarapítja a
"világ legbefolyásosabb üzletasszonya"cím korábbi tulajdonosa, Carly Fiorina. A Hewlett-Packardot hat évig irányító hölgy lábára végül az
igazgatótanács kötött idén februárban útilaput, s mivel nem sikerült hasonlóan fajsúlyos pozíciót találnia azóta sem, így 2005-ben kénytelen volt lemondani a kitüntető rangról.
Idén állt fel székéből az
USA legjobban fizetett vállalatvezetője, a The Walt Disney Company vezérigazgatója, Michael Eisner is. Nevéhez fűződik a tiltakozást kiváltó rajzfilm videók piacra dobása, mely később jelentős összegeket hozott a vállalat kasszájába.
Nem volt mentes az év a botrányos távozásoktól sem: a Boeing egykori vezére szexuális afférja miatt kényszerült lemondásra, s őt nem sokkal követte a liezon hölgy tagja, egy washingtoni alelnöknő is. A repülőgépgyártás mellett az autógyárakat sem kímélte a fluktuáció: érdekes fejleményeknek lehettünk tanúi a Volkswagen, Mercedes, Daimler Chrysler hármasában. A "nevezze meg, mely hazai vállalatnál történt a legtöbb vezetőváltás" kérdésre pedig a Máv ZRt. a helyes válasz. A sajtó egyik idei "kedvencénél" Kóka János gazdasági miniszter a vezérigazgatói poszton rendelt cserét, majd decemberben a jogi-, és kommunikációs igazgatói, illetve az EU Program Igazgatóság vezetői posztján történtek változások.

Végezetül, de nem utolsó sorban vessünk egy pillantást a hazai média világára. A tavasz a
Színes Bulvár Lap háza táján hozott vezetőcserét, amit a nyáron a
Nemzeti Sportés a
HVG főszerkesztőjénektávozása követett. Az ősz folyamán az új arculat és új műsorok mellett a
Széles-féle Echo TVindulásának örülhettünk, illetve két hónappal később egy fiatal napilapot, a
Reggelt sirathattuk el.Istvánko Viktória