A Financial Times kimutatása szerint 2005-ben a vállalati M&A-ügyletek értéke a világban elérte a 2900 milliárd dollárt. Az ilyen jellegű tranzakciók első számú szervezője 2004-hez hasonlóan az idén is a Goldman Sachs befektetési ház volt, amely 354 M&A-ügyletet bonyolított le, 847,6 milliárd dollár értékben. A második a Morgan Stanley 720,2 milliárd dollárral, a harmadik a JP Morgan 679,2 milliárd dollárral. A Dealogic adatszolgáltató szerint 2005 a harmadik legjobb év eddig a globális M&A-érték szempontjából, és a legjobb 2000 óta, amikor az ilyen tranzakciók értéke elérte a 3330 milliárd dollárt.
A piac erősségének fő eleme a nagyobb vállalatvezetői bizalom mellett az, hogy a vállalatok jelentős mennyiségű szabad készpénzt halmoztak fel. Emiatt nagy nyomás nehezedik rájuk,mivel a befektetők elvárják, hogy ezt terjeszkedésre használják. A Wall Streeten és a Cityben kellemes meglepetésként fogadták a tranzakciók értékének ilyen mértékű idei növekedését, mivel kisebb fellendülésre számítottak. A piaci szereplők jövőre is erős évet várnak a globális vállalati szektor konszolidációjában, jóllehet valószínűtlennek tartják az idei növekedés megismétlődését.
Egy nemrég közölt felmérést a globális M&A-tevékenységről, megállapította: olyan mértékű fordulat zajlik a határokon átnyúló vállalati egyesülési és felvásárlási folyamatban, hogy az eddig prédának tekintett feltörekvő piaci vállalatok lesznek hamarosan a fő cégvásárlók a fejlett ipari országokban.
A 14 legnagyobb feltörekvő gazdaság vállalatai 1981 és 1989 között évi átlagban összesen 272 millió dollárnyi külföldi vállalatfelvásárlást hajtottak végre; 2000 és 2004 között a térség külső vállalati akvizícióinak éves átlagos értéke 19,6 milliárd dollár volt, ami 7 ezer százalékos emelkedés, az inflációt nem számolva.