Demján Sándor értékelése szerint "az év ingatlanüzlete" azt jelzi, hogy az amerikai befektetői csoport bízik az országban. A TriGranit elnöke elmondta, hogy az általuk fejlesztett és üzemeltetett Millennium Tower I, II, III, valamint a H irodaépület 26 százaléka továbbra is a TriGranit tulajdonában marad, és üzemelteti a létesítményeket.
A TriGranit közlése szerint a Millennium Tower I, II, III, valamint a H irodaépületben lévő mintegy 70 000 négyzetméter irodaterületet érintő befektetés, beleértve a banki finanszírozást, megközelítette a 45 milliárd forintot, ez a magyar ingatlanpiac legnagyobb idei ingatlanértékesítése, amely önmagában 50 százalékkal növeli a teljes magyarországi ingatlan-tranzakciós volument.
Demján Sándor elmondta: az értékesített irodák Budapest legjobb helyén vannak, és a TriGranit befejezi a Millennium Városközpontban tervezett beruházásokat.
Kérdésre válaszolva emlékeztetett arra, hogy 2003-ban 1 dollárért ajánlották fel a területet kongresszusi központ építésére, de ezzel az ajánlattal az akkori kormány nem élt, és az ajánlat már nem érvényes. Most arra várnak, hogy eldőljön a kongresszusi központ építésének ügye, ha nem épül ott kongresszusi központ, akkor lakásépítésben gondolkodnak a területen.
A sajtótájékoztatón Demján Sándor emlékeztetett, hogy a TriGranit 14 éve 2 millió dollár tőkével alakult, azóta önerőből, szaktudásból jelentős magyar központú ingatlanfejlesztő multinacionális vállalattá nőtte ki magát. A Közép-Kelet-Európában működő létesítmények világszínvonalat képviselnek, és büszkék arra, hogy az ingatlanszakma Török Árpádot, a TriGranit vezérigazgatóját az Év Emberének választotta.
A TriGranit ingatlanfejlesztései egyharmad részt önerőből, kétharmad részt banki finanszírozásban valósulnak meg – tette hozzá Demján Sándor, aki szerint a bankok aktivitása nélkül kevesebb fejlesztést lehetne végezni. Hangsúlyozta: a TriGranit hiteleit törleszti és a jövőben is stabilan működik.
A sajtótájékoztatón Demján Sándor kitért arra, hogy a kereskedelmi létesítmények fejlesztésének korlátozása, a pláza-stop hibás döntés volt, ez visszaveti magyarországi terveiket, és külföldön, például Poznanban valósítanak meg beruházásokat.
A sajtótájékoztatón bemutatták Philip Mark Evanst, aki a TriGranit Management Zrt. vezérigazgatói teendőit látja el.
Kérdésre válaszolva Demján Sándor elmondta: a 45 milliárd forintos vételárat további fejlesztésekbe forgatják. Szerinte a befektetők a prosperáló vállalatok felé fordulnak és nem az állami lehetőségekre koncentrálnak.
Az orosz és a kínai piaccal kapcsolatban Demján Sándor elmondta: a moszkvai projektről lemondtak, a Gazprom céggel meglévő vegyes vállalatuk jól működik, Szentpéterváron pedig újratárgyalják a beruházásukat. Kínában felkérést kaptak több városban is városrendezésre.
A mezőkövesdi repülőtér fejlesztéséről tárgyalnak több érintettel is - tette hozzá-
MTI