Az olajtársaság napenergetikai beruházásai során szerzett tapasztalatait kívánja hasznosítani a jövőben. A szél-, hidrogén- illetve gázipari fejlesztésekre mintegy 8 milliárd dollárt szán a következő tíz évben a vállalat. A BP Solar részleg bevételei pedig 2008-ra elérik az 1 milliárd dolláros lélektani határt.
[ajanlo=553][igazitas=right/]"A napenergiai területen szerzett a vállalat már annyi tapasztalatot, hogy bátran bele merjünk vágni a fejlesztésekbe. Megfelelő technológiai háttér áll mögöttünk, így a megújuló energiaipar más ágazataiban is jelentős sikereket érhetünk el" - fogalmazott a vállalat elnök-vezérigazgatója, Lord Browne. A feladatokat a BP új részlege, az Alternative Energy bonyolítaná le., melynek központja Nagy-Britanniában lesz, de a projekt világszerte 2500 embert érint.
Hozzátette: az első három éves fázisban mintegy 1,8 milliárd kívánnak költeni, melyen egyenlő arányban osztozik majd a nap- és szélenergia, illetve a hidrogén- és gázüzletág. A vállalat jelenleg az USÁ-ban, Spanyolországban, Indiában és Ausztráliában állít elő nagyobb mennyiségű napenergiát, s a közelmúltban írt alá szerződést Kínával az ottani piaci megjelenésről.
Nem a brit olajtársaság az egyetlen, mely szívén viseli az alternatív energia ügyét. A hétvégén a Mol Rt. és Gyurcsány Ferenc tárgyalt a bioüzemanyag-előállítás lehetőségeiről, mivel a miniszterelnök hazánkat a legnagyobb európai előállítók és szállítók között szeretné látni. A Mol Rt. közreműködik a kormányelőterjesztés elkészítésében, s mint az egyik legnagyobb jövőbeli vásárló segít a szabványok és a technológia kiválasztásában is.
Menedzsment Fórum