A C-Travel ajánlatkérési adatai szerint az ajánlatkérések terén számottevő fölénybe került a Balaton, a lekérések mintegy 40 százaléka irányult a magyar tenger partjára. A második legnépszerűbb régiónak Nyugat-Magyarország bizonyult (30%), a harmadik a portál statisztikái alapján a keleti régió lett (13%).
Az utazási oldal adataiból az is kiderül, hogy a válság ellenére sokan választanak magasabb kategóriájú és árfekvésű szálláshelyet nyaralásukhoz. A C-Travelen június, július, augusztusban a 20 legjobban teljesítő szállodából 13 volt a négycsillagos és 4 volt a háromcsillagos besorolású. Ezekben a "top" szállodákban átlagosan 14400 Ft/fő áron lehetett a nyáron eltölteni egy éjszakát. A Balatonnál ez az átlagár a háromcsillagos szálláshelyek esetében párszáz forinttal alacsonyabb volt, 14035 forintért szállhattunk meg, míg egy négycsillagos Balaton parti szálloda átlagosan 16500 Ft/fő/éj áron kínálta a szobáit.
A válság hatásai egyértelműen a külföldi utazások terén mutatkoztak meg a 2009-es szezonban. A slágerdesztináció Görögország volt, az ajánlatkérések 16 százaléka görög utakra vonatkozott június és augusztus között. Olaszország és Horvátország szinte azonos számokkal, az ajánlatkérések 15 százalékával második és harmadik legkeresettebb nyaralóhely volt a portál statisztikái szerint.
Nem véletlen ezeknek az országoknak a népszerűsége, hiszen árak tekintetében ezek kínálták a legolcsóbb szálláslehetőségeket. Görögországi és horvátországi 4 fős apartmant már 24000 Ft-ért bérelhettünk egy hétre júniusban, Olaszországban ugyanez a konstrukció már 21500 Ft-ért elérhető volt.
A last minute utak népszerűsége továbbra is töretlen, az utazási irodák hihetetlen akciókkal igyekeznek a forgalmukat szinten tartani, ezért az utasok nagy része a végsőkig kivár, hogy minél kedvezőbb áron tudjon elutazni. Ez a tendencia a belföldi ajánlatkérések esetén is egyre erősödik, a vendégek 2-3 nappal az érkezés előtt foglalnak csak, bízva a minél kedvezőbb árban.