3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Rába Járműipari Holding Nyrt. igazgatósága egyhangúlag úgy döntött, hogy az érintett részvényeseknek javasolja a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. nyilvános vételi ajánlatának elfogadását.

Az igazgatóság szerdán Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hozta nyilvánosságra véleményét arról, hogy MNV november 7-én kötelező nyilvános vételi ajánlatot tett a Rába Nyrt. valamennyi részvényére 815 forintos darabonkénti árfolyamon.

A BÉT honlapján szerdán délután közölt dokumentumban a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft. a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt által megajánlott 815 forintos részvényenkénti vételárat pénzügyi szempontból méltányosnak nevezte.

A munkavállalók szakszervezete jelezte: az állam tulajdonszerzéséről, befolyásnöveléséről részletes információ nélkül nem tud egyértelmű véleményt megfogalmazni. Bizakodásra okot adónak értékelte a szakszervezet, hogy az ajánlattevő a régió adottságait is figyelembe véve stabilizálni kívánja a munkavállalók helyzetét és támaszkodni fog a már elért eredményekre és megkezdett programokra.

Az igazgatóság emlékeztet arra, hogy az ajánlat sikeres lezárását követően az ajánlattevő élni kíván vételi jogával az ajánlat során a tulajdonába nem került összes többi részvény tekintetében is. Ha az ajánlat lezárását követő három  hónapon belül az MNV 90 százalékot meghaladó befolyást szerezne cégben, akkor a részvények BÉT-ről történő kivezetését tervezi, majd zártkörűen működő részvénytársasággá kívánja átalakítani a Rábát.

Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) örömmel fogadta a Rába igazgatóságának véleményét, amelyben egyhangúlag javasolja a vételi ajánlat elfogadását, és az ajánlati árat a korábban megjelent piaci elemzésekkel összhangban pénzügyi szempontból méltányosnak minősítő független szakértői véleményt - közölte a minisztérium szerdán az MTI-vel. A stratégiai vállalatban történő tulajdonszerzéssel az állam célja a magyarországi járműipar hazai és nemzetközi pozícióinak erősítése. Az állami szerepvállalás kiszámíthatóbb gazdasági hátteret biztosít, tervezhetőbb működést tesz lehetővé a vállalat számára, hangsúlyozza közleményében a minisztériuma. A vállalatfejlesztési stratégia kialakítása során a menedzsment építhet az eddig elért eredményekre, a már meglévő fejlesztési irányokhoz szervesen illeszkedve dolgozhatja ki az új üzletpolitikát. A kormányzat leendő tulajdonosként azt várja, hogy a stratégiai megfontolások mentén egy, a mainál eredményesebben működő vállalat jöjjön létre, amely a felvevőpiac növekedése mellett a beszállítói kör bővülését és új munkahelyek megteremtését kínálja - kommentálta az igazgatóság véleményét az NFM.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!