A cégek nyereségességét úgy számították ki, hogy az eladások értékéből levonták a felhsznált alapanyagok és szolgáltatások értékét. A 750 legnyereségesebb európai cég hozzáadott értékének 23 százalékát brit cégek termelték, ezzel a lista élén állnak megelőzve a német és a francia vállalatokat.
"A felmérésben az alapján állítottuk sorba a cégeket, hogy milyen hatékonysággal termelnek nyereséget, azaz adott anyagi ráfordítással mennyi értéket állítanak elő" - nyilatkozta Iain Pearson tudományos és innovációs miniszter. Az eredmények azt mutatják, hogy a 800 legnagyobb brit vállalat nyeresége az elmúlt évben 9,6 százalékkal emelkedett, így elérte a 636,3 milliárd fontot.
Az öt legnagyobb brit cég, melyek ezeknek a nyereségeknek nagy részét termelték: a Royal Dutch Shell, a BP, az HSBC, a Vodafone és a Royal Bank Scotland. Ebből is az látszik, hogy a pénzügyi cégek és az olajtársaságok kimagasló számban képviseltetik magukat a listán, hiszen ötük közül csak a Vodafone a kakukktojás.
A legnyereségesebb nem brit cégek: a német DaimlerChrysler, mely az összetett listán második helyen végzett, a francia Total, mely harmadik lett és az orosz Gazprom, mely szintén befért az első ötbe.
A lsita első ötven vállalatából 42 Nagy-Britanniában, Németországban, Franciaországban vagy Svájcban működik. A brit tudományos-innovációs miniszter szerint az ország pénzügyi vállalatai jó eséllyel át fogják vészelni a mostani nemzetközi válságot.